Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Klinika u Apolináře má speciální gauč, zvyšuje šanci na uvolněný porod
Porodní gauč. Zdroj foto: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Klinika u Apolináře má speciální gauč, zvyšuje šanci na uvolněný porod

Porodní centrum Kliniky gynekologie, porodnictví a neonatologie 1. LF Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) u Apolináře v druhé městské části vybavilo jeden z porodních pokojů speciálním gaučem, který zajišťuje rodícím ženám velkou variabilitu poloh a celkově zvyšuje šanci na nekomplikovaný, uvolněný porod. Informovala o tom mluvčí VFN Marie Heřmánková.

Klinika porodní gauč pořídila díky Nadačnímu fondu Propolis33 a Nadačnímu fondu Apolinář.

„Porodní gauč přirozeně rozšiřuje možnosti moderní porodní péče v našem Porodním centru. Aktivní změny poloh během porodu podporují funkční změny pánve, což zvyšuje šanci na jeho hladký průbě," sdělil Michal Koucký, vedoucí perinatologického centra Kliniky gynekologie, porodnictví a neonatologie 1. LF UK a VFN.

„Rodící ženy se na porodní gauči mohou lépe uvolnit, a navíc jsou v bezprostřední blízkosti doprovázející osoby i porodní asistentky,“ dodal.

Porodnice u Apolináře podle něj podporuje nejen aktivní přirozený porod, nabízí také možnost strávit čas po porodu na rodinném pokoji, vybrat si vlastní porodní asistentku či během porodu využít bylinnou napářku a aromaterapii.


Autor: Lucie Rychlá

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Další články
Nahoru