dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražský život

Klinika pomáhá uprchlíkům, je po strop zaplněna oblečením

V minulém týdnu se Autonomní sociální centrum Klinika na Žižkově zaplnilo oblečením, jídlem, hygienickými potřebami, ale také dobrovolnicemi a dobrovolníky. Klinika se stala jedním z hlavních českých středisek pomoci lidem prchajícím napříč Evropou. Původní plán převézt symbolickou pomoc do detenčního centra v Bělé pod Bezdězem se změnil, když lidé zaplnili dům věcmi doslova ke stropu.

Od té doby odjelo přes deset dodávek s pomocí do Maďarska, od soboty začaly jezdit auta i do Bělé pod Bezdězem a Vyšší Lhoty. Všechna práce probíhá stoprocentně dobrovolně a je organizována odspodu. Lidé posílají peníze, ale také chodí třídit oblečení a sami odjíždějí v autech do Maďarska.

Oblečení už se na Klinice nepřijímá, ale lidé mohou stále nosit spacáky, karimatky a deky, trvanlivé jídlo a hygienické potřeby. Peníze mohou posílat na transparentní účet uvedený na facebooku.

„Máme radost, že můžeme společně s ostatními uprchlíkům pomoci. Nejsme ale humanitární organizace, není v našich silách koordinovat dobrovolníky z celé republiky. Rádi uvítáme jakoukoli pomoc, ale lidé musí postupovat soběstačně,“ komentuje dění na Klinice Tadeáš, který už několik dní v kuse koordinuje pomoc přes facebook, telefonicky i přímo na Klinice.


Další články
Nahoru