Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Klinika Malvazinky poskytuje rehabilitační pobyty lidem vyléčených z covidu, nárok schvaluje revizní lékař
Bazén rehabilitační kliniky na Malvazinkách. Foto: Vamed Mediterra

Klinika Malvazinky poskytuje rehabilitační pobyty lidem vyléčených z covidu, nárok schvaluje revizní lékař

Mnoho pacientů po ukončení hospitalizace potřebuje zdravotní péči, i když už je jejich stav stabilizovaný. Rehabilitační klinika Malvazinky se proto rozhodla nabídnout „po-covidovým“ pacientům rehabilitační pobyt, který urychlí jejich návrat do běžného života.

Třítýdenní rehabilitační pobyt na klinice Malvazinky bude probíhat formou individuální terapie a bude určen výhradně těm pacientům, kteří prodělali nemoc covid-19 a nejsou již infekční, jsou soběstační a plně mobilní.

Skládá se z rehabilitačních procedur speciálně zaměřených na úlevu od přetrvávajících obtíží spojených s prodělaným onemocněním. „Během třítýdenního pobytu se zaměříme především na respirační fyzioterapii, zlepšení kondice a výživu pacienta. Terapie budou probíhat jak individuální, tak skupinovou formou a budou ušité každému pacientovi na míru. V terapii se zaměří například na inhalaci minerálních vod a dalších léků, kondiční cvičení v bazénu, skupinová cvičení zaměřená na posílení ochablého svalstva, zlepšení dýchání a na úlevu od bolesti pohybového aparátu, kterou tito pacienti často trpí,“ uvedla Klára Moravcová, vedoucí ambulantní a lůžkové fyzioterapie rehabilitační kliniky.

Nárok na rehabilitační pobyt schvaluje revizní lékař, pokud o něj bude mít pacient zájem, může se informovat u svého praktického lékaře. Důležité je také splnění podmínek pro přijetí, mezi které patří mimo jiné negativní test na covid-19 a plná soběstačnost pacient, což znamená, že se pacient již sám nají i posadí, netrpí inkontinencí a je samostatně mobilní.

„Nemocnice i ambulantní lékaři budou mít další variantu, jak mohou pacientovi po prodělaném onemocnění covid-19 pomoci. Pacientům ukážeme cestu, jakým způsobem lze po takto vážném onemocnění rehabilitovat, pomůžeme jim s rekonvalescencí a návratem do běžného života,“ sdělila Kateřina Zajíčková, ředitelka pro ošetřovatelskou péči Rehabilitační kliniky Malvazinky, kterou provozuje společnost Vamed Mediterra. Mezi tyto pacienty podle ní patří i zdravotníci.


Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru