Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Klinika Malvazinky poskytuje rehabilitační pobyty lidem vyléčených z covidu, nárok schvaluje revizní lékař
Bazén rehabilitační kliniky na Malvazinkách. Foto: Vamed Mediterra

Klinika Malvazinky poskytuje rehabilitační pobyty lidem vyléčených z covidu, nárok schvaluje revizní lékař

Mnoho pacientů po ukončení hospitalizace potřebuje zdravotní péči, i když už je jejich stav stabilizovaný. Rehabilitační klinika Malvazinky se proto rozhodla nabídnout „po-covidovým“ pacientům rehabilitační pobyt, který urychlí jejich návrat do běžného života.

Třítýdenní rehabilitační pobyt na klinice Malvazinky bude probíhat formou individuální terapie a bude určen výhradně těm pacientům, kteří prodělali nemoc covid-19 a nejsou již infekční, jsou soběstační a plně mobilní.

Skládá se z rehabilitačních procedur speciálně zaměřených na úlevu od přetrvávajících obtíží spojených s prodělaným onemocněním. „Během třítýdenního pobytu se zaměříme především na respirační fyzioterapii, zlepšení kondice a výživu pacienta. Terapie budou probíhat jak individuální, tak skupinovou formou a budou ušité každému pacientovi na míru. V terapii se zaměří například na inhalaci minerálních vod a dalších léků, kondiční cvičení v bazénu, skupinová cvičení zaměřená na posílení ochablého svalstva, zlepšení dýchání a na úlevu od bolesti pohybového aparátu, kterou tito pacienti často trpí,“ uvedla Klára Moravcová, vedoucí ambulantní a lůžkové fyzioterapie rehabilitační kliniky.

Nárok na rehabilitační pobyt schvaluje revizní lékař, pokud o něj bude mít pacient zájem, může se informovat u svého praktického lékaře. Důležité je také splnění podmínek pro přijetí, mezi které patří mimo jiné negativní test na covid-19 a plná soběstačnost pacient, což znamená, že se pacient již sám nají i posadí, netrpí inkontinencí a je samostatně mobilní.

„Nemocnice i ambulantní lékaři budou mít další variantu, jak mohou pacientovi po prodělaném onemocnění covid-19 pomoci. Pacientům ukážeme cestu, jakým způsobem lze po takto vážném onemocnění rehabilitovat, pomůžeme jim s rekonvalescencí a návratem do běžného života,“ sdělila Kateřina Zajíčková, ředitelka pro ošetřovatelskou péči Rehabilitační kliniky Malvazinky, kterou provozuje společnost Vamed Mediterra. Mezi tyto pacienty podle ní patří i zdravotníci.


Autor: red

Pražské služby mají v karanténě 92 z 1700 zaměstnanců

25. ledna 2022 v 18:47

Městská svozová firma Pražské služby (PSAS) zaznamenala v uplynulém týdnu 26 zaměstnanců s pozitivním testem na covid-19, což je více než o týden dříve. K dnešnímu dni mají PSAS v karanténě 92 z celkem 1700 zaměstnanců. Chod firmy ani svoz odpadu nejsou ohroženy. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí PSAS...

Očkovací centrum v OD Kotva nabízí očkování proti nemoci covid-19 i dětem od 12 let

25. ledna 2022 v 17:53

S potomkem starším 12 let může zákonný zástupce přijít do očkovacího centra v OD Kotva bez předchozí registrace denně od 9 do 20 hodin. K vakcinaci stačí platná karta zdravotního pojištění očkovaného, kterým se dítě prokáže u registrace.

Nová kampaň chce zvýšit zájem o posilující dávky očkování

25. ledna 2022 ve 14:33

Hlavní město spouští další vlnu kampaně k očkování. Reaguje tak na zmenšující se zájem o posilující dávky a také na skutečnost, že je již zpřístupněno očkování třetí dávkou i pro děti starší 12 let. Praha zároveň upozorňuje na nutnost pravidelného testování a zodpovědného chování ke snížení šíření...

Další články
Nahoru