Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Klienti pojišťovny chtěli proplatit psychickou újmu kvůli SPZ a chybějící mapu z Ruska
Kvůli zimě nečitelná SPZ. Foto: Jan Puci

Klienti pojišťovny chtěli proplatit psychickou újmu kvůli SPZ a chybějící mapu z Ruska

V pojišťovnictví se občas dějí věci těžko k uvěření. Direct pojišťovna vybrala a aktuálně zveřejnil osm nejbizarnější situací, které dala dohromady z případů řešených za poslední dobu. Novináře o tom informovala mluvčí pojišťovny Nela Maťašeje.

Že řidiči během cesty nezvládnou řízení, se bohužel občas stává. V pojišťovně se však setkali se škodou, ke které policisté napsali, že řidička nezvládla řízení při stání auta. „Vše proběhlo tak, že řidička ve stojícím autě šlápla na plynový pedál, auto se rozjelo a narazilo do stojícího vozidla před ním,“ popsala Maťašeje. Je až s podivem, co někteří lidé dokáží pojišťovně nahlásit. Při řešení škody z povinného ručení chtěl poškozený uplatnit psychickou újmu z toho, že musí změnit SPZetku, protože mu ji klient pojišťovny při nehodě poškodil. „Tvrdil, že má trauma z toho, že si bude muset zvyknout na novou značku,“ sdělila Maťašeje.

Klienti občas pracovníky pojišťoven pobaví i tím, jakým způsobem škodu nahlašují. Například řidič náklaďáku zaparkoval na benzince, aby si zašel pro kávu. Mezitím mu však zloděj ukradl auto i s nákladem. „Došel jsem zpět a tam nic, ani mastný flek na silnici,“ popsal klient pojišťovny. Další klientka, která způsobila nehodu v opilosti, kdy měla přes 2,5 promile, na otázku, jak k nehodě došlo, řekla: „Já si nic nepamatuji, já byla tak ožralá, že jsem byla ráda, že řídím.“

Pojištěný provozovatel restaurace chtěl proplatit ušlý zisk, když musel mít měsíc zavřeno kvůli havárii kanalizace. Na dotaz, co trvalo tak dlouho, když běžně oprava trvá nanejvýš týden, odpověděl, že se k potrubí zpočátku nedalo dostat. Zápach byl tak silný, že musela být dokonce přeložena blízká zastávka tramvaje. „To nás přesvědčilo a peníze jsme klientovi vyplatili,“ popsala mluvčí. 

Z pojištění majetku klient pojišťovně hlásil škodu na vybavení bytu, kterou způsobil jeho soused. Tomu totiž svěřil hlídání svého domova, když byl na dovolené. Soused však pořádal soukromou party a ve značné opilosti byt znečistil, pomočil a pokálel. „Policie však vyhodnotila, že se nejednalo o vandalismus, a proto jsme nemohli škodu zaplatit,“ řekla Maťašeje. 

V rámci podnikatelského pojištění nahlásila škodu interiérová designérka, která klientům doporučila seznam věcí, které si mají koupit. Mezi vybranými věcmi byla i mapa světa. Bohužel to byl zrovna produkt od ruského výrobce. Klienti si pak na doporučení designérky výrobek objednali a předem zaplatili. Zboží však nedostali a obchod poslal jen zprávu, ať se ozvou po válce. „V tomto případě jsme případ vyhodnotili tak, že pojištěná designérka za vzniklou škodu neodpovídá, protože nešlo o její chybu,“ vysvětlila Maťašeje.

V rámci pojištění odpovědnosti si mohou klienti připojistit i odpovědnost za svá zvířata. Právě z tohoto pojištění chtěl klient zaplatit granule, které jeho mazlíček pomočil ve zverimexu. „V tomto případě jsme škodu zaplatili,“ říká Maťašeje. Ze stejného druhu pojištění platil také čtyři králíky, které zakousl klientův pes. Ten se dostal na oplocený pozemek souseda a zvířata zabil.

Z pojištění majetku chtěl klient zaplatit poškození vedlejší stavby, ke kterému došlo kvůli vlně vzduchu způsobené při přistávání vrtulníku. „V tomto případě klient neměl toto riziko pojištěné, proto jsme škodu nemohli zaplatit,“ vysvětlila mluvčí.


Autor: Jan Puci

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Do konce listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2023 v 08:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Další články
Nahoru