Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Klienti pojišťovny chtěli proplatit psychickou újmu kvůli SPZ a chybějící mapu z Ruska
Kvůli zimě nečitelná SPZ. Foto: Jan Puci

Klienti pojišťovny chtěli proplatit psychickou újmu kvůli SPZ a chybějící mapu z Ruska

V pojišťovnictví se občas dějí věci těžko k uvěření. Direct pojišťovna vybrala a aktuálně zveřejnil osm nejbizarnější situací, které dala dohromady z případů řešených za poslední dobu. Novináře o tom informovala mluvčí pojišťovny Nela Maťašeje.

Že řidiči během cesty nezvládnou řízení, se bohužel občas stává. V pojišťovně se však setkali se škodou, ke které policisté napsali, že řidička nezvládla řízení při stání auta. „Vše proběhlo tak, že řidička ve stojícím autě šlápla na plynový pedál, auto se rozjelo a narazilo do stojícího vozidla před ním,“ popsala Maťašeje. Je až s podivem, co někteří lidé dokáží pojišťovně nahlásit. Při řešení škody z povinného ručení chtěl poškozený uplatnit psychickou újmu z toho, že musí změnit SPZetku, protože mu ji klient pojišťovny při nehodě poškodil. „Tvrdil, že má trauma z toho, že si bude muset zvyknout na novou značku,“ sdělila Maťašeje.

Klienti občas pracovníky pojišťoven pobaví i tím, jakým způsobem škodu nahlašují. Například řidič náklaďáku zaparkoval na benzince, aby si zašel pro kávu. Mezitím mu však zloděj ukradl auto i s nákladem. „Došel jsem zpět a tam nic, ani mastný flek na silnici,“ popsal klient pojišťovny. Další klientka, která způsobila nehodu v opilosti, kdy měla přes 2,5 promile, na otázku, jak k nehodě došlo, řekla: „Já si nic nepamatuji, já byla tak ožralá, že jsem byla ráda, že řídím.“

Pojištěný provozovatel restaurace chtěl proplatit ušlý zisk, když musel mít měsíc zavřeno kvůli havárii kanalizace. Na dotaz, co trvalo tak dlouho, když běžně oprava trvá nanejvýš týden, odpověděl, že se k potrubí zpočátku nedalo dostat. Zápach byl tak silný, že musela být dokonce přeložena blízká zastávka tramvaje. „To nás přesvědčilo a peníze jsme klientovi vyplatili,“ popsala mluvčí. 

Z pojištění majetku klient pojišťovně hlásil škodu na vybavení bytu, kterou způsobil jeho soused. Tomu totiž svěřil hlídání svého domova, když byl na dovolené. Soused však pořádal soukromou party a ve značné opilosti byt znečistil, pomočil a pokálel. „Policie však vyhodnotila, že se nejednalo o vandalismus, a proto jsme nemohli škodu zaplatit,“ řekla Maťašeje. 

V rámci podnikatelského pojištění nahlásila škodu interiérová designérka, která klientům doporučila seznam věcí, které si mají koupit. Mezi vybranými věcmi byla i mapa světa. Bohužel to byl zrovna produkt od ruského výrobce. Klienti si pak na doporučení designérky výrobek objednali a předem zaplatili. Zboží však nedostali a obchod poslal jen zprávu, ať se ozvou po válce. „V tomto případě jsme případ vyhodnotili tak, že pojištěná designérka za vzniklou škodu neodpovídá, protože nešlo o její chybu,“ vysvětlila Maťašeje.

V rámci pojištění odpovědnosti si mohou klienti připojistit i odpovědnost za svá zvířata. Právě z tohoto pojištění chtěl klient zaplatit granule, které jeho mazlíček pomočil ve zverimexu. „V tomto případě jsme škodu zaplatili,“ říká Maťašeje. Ze stejného druhu pojištění platil také čtyři králíky, které zakousl klientův pes. Ten se dostal na oplocený pozemek souseda a zvířata zabil.

Z pojištění majetku chtěl klient zaplatit poškození vedlejší stavby, ke kterému došlo kvůli vlně vzduchu způsobené při přistávání vrtulníku. „V tomto případě klient neměl toto riziko pojištěné, proto jsme škodu nemohli zaplatit,“ vysvětlila mluvčí.


Autor: Jan Puci

Praha 10 otevře hřiště Sobotecká

Dnes v 11:42

Praha 10 zve na otevření nově zrekonstruovaného hřiště Sobotecká na desítkových Vinohradech. Výslednou podobu této významné herní plochy ovlivnilo participativního setkání s místními občany. Architekt projektu do výslední podoby zapracoval maximum nápadů a podnětů.

Den pro zdraví

Dnes v 06:52

Den pro zdraví se v Praze 10 koná 19. června od 9:30 hodin.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

Včera v 08:53

Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

Komentovaná vycházka: Malešice v minulosti i současnosti

Včera v 08:11

Na vycházce v úterý 25. června od 17 hodin návštěvníci poznají historii této části Prahy 10 a zároveň se seznámí s osobnostmi, jejichž životní dráha je s Malešicemi spojena: s rodinou Malešických z Černožic, s Janem Milíčem z Kroměříže, s hrabaty Vratislavů z Mitrovic, komorním radou a...

Praha 6: Hanspaulský festival

Včera v 07:15

V neděli 23. června opět pod Hanspaulským zámečkem zazní hudba.

Praha 14 zve na Den nejen pro seniory

17. června 2024 ve 20:37

Akce se v Praze 14 koná v sobotu 22. června od 14 hodin v H55.

Veganské hody

17. června 2024 v 11:44

V parku Na Pankráci se 22. června uskuteční akce s názvem Veganské hody. Od 11 hodin jsou připraveny nejen veganské pokrmy, ale také přednášky či debata majitelů psů o rostlinné stravě.

Letní kino Jezerka: Obrazy pražské periferie

17. června 2024 v 10:53

Spolek Probuďme Nusle přináší ve čtvrtek 20. června první letošní promítání v Altánu. Od 20:20 hodin uvidíte dokumentární film Obrazy pražské periferie, ztvárněným místním umělcem Josefem Císařovským. S mistrem bude po promítání vedena debata.

Praha 14 zprovozní v ulici Bratří Venclíků nový odbor dopravních přestupků

17. června 2024 v 09:42

Dopravní přestupky dosud řešil pražský magistrát, avšak od 1. července je budou mít na starosti radnice. Důvodem změny je novela silničního zákona. Na Praze 14 proto vznikl zcela nový odbor dopravních přestupků, který bude sídlit na adrese Bratří Venclíků 1070/2. Informovala o tom tajemnice ÚMČ...

Džbán Park je letos na větší ploše a s několika změnami

17. června 2024 v 09:11

Od začátku června funguje na jižním břehu vodní nádrže Džbán odpočinková plocha Džbán Park. Oproti loňskému roku nabízí větší plochu pro rekreaci a došlo k několika dalším změnám, které mají přinést více komfortu.

Praha 1 chystá interaktivní mapu občanské vybavenosti

17. června 2024 v 08:58

Praha 1 připravuje interaktivní mapu občanské vybavenosti na území městské části. Digitální online nástroj umožní vyhledávat a zobrazovat informace o konkrétních místech. O podrobnostech v červnovém vydání zpravodajsko-publicistického magazínu Jedna informoval radní Karel Grabein...

V Kolbenově se bude tančit

16. června 2024 ve 14:50

Praha 9 a Škola tance pro všechny zvou na další tančírnu 19. června na plácek u budovy Afi City v Kolbenově ulici.

Zaměstnanci Pragovka Gallery podpořili Fond pomoci zřízený Prahou 9

16. června 2024 v 09:37

Letos na jaře Praha 9 založila Fond pomoci, který lidem v nouzi usnadňuje překonat dočasné obtíže. Fond je financován z veřejných prostředků, od individuálních dárců i dárců z řad společností. Jedním z takových dárců jsou nově i zaměstnanci Pragovka Gallery, kteří mezi s sebou do fondu vybrali...

Pietní akt připomene Josefa Fantu

16. června 2024 v 07:00

Spolek Malostranský hřbitov ve spolupráci se Spolkem Svatobor pořádají ve čtvrtek 20. června od 17 hodin pietní akt u příležitosti 70 let od úmrtí významného českého architekta Josefa Fanty (1856–1954).

Další články
Nahoru