Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Klienti pojišťovny chtěli proplatit psychickou újmu kvůli SPZ a chybějící mapu z Ruska
Kvůli zimě nečitelná SPZ. Foto: Jan Puci

Klienti pojišťovny chtěli proplatit psychickou újmu kvůli SPZ a chybějící mapu z Ruska

V pojišťovnictví se občas dějí věci těžko k uvěření. Direct pojišťovna vybrala a aktuálně zveřejnil osm nejbizarnější situací, které dala dohromady z případů řešených za poslední dobu. Novináře o tom informovala mluvčí pojišťovny Nela Maťašeje.

Že řidiči během cesty nezvládnou řízení, se bohužel občas stává. V pojišťovně se však setkali se škodou, ke které policisté napsali, že řidička nezvládla řízení při stání auta. „Vše proběhlo tak, že řidička ve stojícím autě šlápla na plynový pedál, auto se rozjelo a narazilo do stojícího vozidla před ním,“ popsala Maťašeje. Je až s podivem, co někteří lidé dokáží pojišťovně nahlásit. Při řešení škody z povinného ručení chtěl poškozený uplatnit psychickou újmu z toho, že musí změnit SPZetku, protože mu ji klient pojišťovny při nehodě poškodil. „Tvrdil, že má trauma z toho, že si bude muset zvyknout na novou značku,“ sdělila Maťašeje.

Klienti občas pracovníky pojišťoven pobaví i tím, jakým způsobem škodu nahlašují. Například řidič náklaďáku zaparkoval na benzince, aby si zašel pro kávu. Mezitím mu však zloděj ukradl auto i s nákladem. „Došel jsem zpět a tam nic, ani mastný flek na silnici,“ popsal klient pojišťovny. Další klientka, která způsobila nehodu v opilosti, kdy měla přes 2,5 promile, na otázku, jak k nehodě došlo, řekla: „Já si nic nepamatuji, já byla tak ožralá, že jsem byla ráda, že řídím.“

Pojištěný provozovatel restaurace chtěl proplatit ušlý zisk, když musel mít měsíc zavřeno kvůli havárii kanalizace. Na dotaz, co trvalo tak dlouho, když běžně oprava trvá nanejvýš týden, odpověděl, že se k potrubí zpočátku nedalo dostat. Zápach byl tak silný, že musela být dokonce přeložena blízká zastávka tramvaje. „To nás přesvědčilo a peníze jsme klientovi vyplatili,“ popsala mluvčí. 

Z pojištění majetku klient pojišťovně hlásil škodu na vybavení bytu, kterou způsobil jeho soused. Tomu totiž svěřil hlídání svého domova, když byl na dovolené. Soused však pořádal soukromou party a ve značné opilosti byt znečistil, pomočil a pokálel. „Policie však vyhodnotila, že se nejednalo o vandalismus, a proto jsme nemohli škodu zaplatit,“ řekla Maťašeje. 

V rámci podnikatelského pojištění nahlásila škodu interiérová designérka, která klientům doporučila seznam věcí, které si mají koupit. Mezi vybranými věcmi byla i mapa světa. Bohužel to byl zrovna produkt od ruského výrobce. Klienti si pak na doporučení designérky výrobek objednali a předem zaplatili. Zboží však nedostali a obchod poslal jen zprávu, ať se ozvou po válce. „V tomto případě jsme případ vyhodnotili tak, že pojištěná designérka za vzniklou škodu neodpovídá, protože nešlo o její chybu,“ vysvětlila Maťašeje.

V rámci pojištění odpovědnosti si mohou klienti připojistit i odpovědnost za svá zvířata. Právě z tohoto pojištění chtěl klient zaplatit granule, které jeho mazlíček pomočil ve zverimexu. „V tomto případě jsme škodu zaplatili,“ říká Maťašeje. Ze stejného druhu pojištění platil také čtyři králíky, které zakousl klientův pes. Ten se dostal na oplocený pozemek souseda a zvířata zabil.

Z pojištění majetku chtěl klient zaplatit poškození vedlejší stavby, ke kterému došlo kvůli vlně vzduchu způsobené při přistávání vrtulníku. „V tomto případě klient neměl toto riziko pojištěné, proto jsme škodu nemohli zaplatit,“ vysvětlila mluvčí.


Autor: Jan Puci

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

Včera v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Další články
Nahoru