Dnes Pátek - polojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Seniorská Praha

Klienti Domova Sulická pro lidi se zdravotním postižením se zapojí do Ponožkové výzvy

Každoročně se v několika zemích Evropy vyhlašuje na Světový den Downova syndromu 21. března takzvaná ponožková výzva. Lidé si obléknou rozdílné ponožky a fotky sdílejí na facebooku s hastag #PonozkoaVyzva. Projekt je zaměřen na pomoc organizacím, které podporují lidi s Downovým syndromem.

„V Domově Sulická máme i klienty s Downovým syndromem, tak nám přijde úplně přirozené se do výzvy zapojit. Jak jsme zjistili, tak i někteří klienti i zaměstnanci drží ponožkovou výzvu celoročně, takže to nebude žádný problém,“ říká ředitelka Domova Sulická Lenka Kohoutová.

Jen loni se do ponožkové výzvy zapojilo v rámci České republiky přes 14 tisíc lidí. Řada z nich si v rámci projektu zakoupila i speciální ponožky. Výtěžek z jejich prodeje na podporu lidí s Downovým syndromem loni vynesl přes 280 tisíc korun.

„Ponožková výzva bude v neděli 21. března, ale my jsme se v Domově rozhodli, že ji budeme držet celý víkend. Začínáme tedy v pátek na všech domácnostech a budeme se samozřejmě chlubit na sociálních sítích, jak nám to jde,“ dodává Kohoutová.

Rozdílné ponožky se staly symbolem Světového dne Downova syndromu, protože chromozom, který onemocnění způsobuje má právě tvar ponožky. I datum 21. března odkazuje na genetiku, protože lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom více. Odborně se porucha nazývá trizomie 21. chromozomu.


Desatero domácí ekologie. Školení nejen pro seniory Prahy 13

14. července 2021 ve 12:37

V pondělí 12. července se v obřadní síni radnice Prahy 13 konalo školení nejen pro seniory, tématem byl udržitelný rozvoj.

Soutěž: Prarodiče tvoří s vnoučaty

13. července 2021 ve 12:00

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb radnice Prahy 8 vyhlásil prázdninovou soutěž v rámci tvořivé mezigenerační výzvy.

Praha 11 blahopřála k 95. narozeninám

2. července 2021 v 09:58

Radnice Prahy 11 poblahopřála paní Růženě Kotaškové k 95. narozeninám, které oslavila 30. června. Paní Kotašková je stále velmi vitální, společenská a v domě v Hrabákově ulici č. 3 i velmi oblíbená.

Vakcína až domů. Praha 6 nabízí seniorům a hendikepovaným domácí očkování

17. června 2021 v 10:26

Zdravotní stav jim komplikuje přesun na očkování, o vakcínu proti koronaviru však nepřijdou. Městská část Praha 6 nově pomáhá s očkováním přímo doma u seniorů a lidí se zdravotním hendikepem. Zájemci si o službu mohou zažádat telefonicky přes  koordinátorku Prahy...

Senioři Prahy 1 se o prázdninách nudit nebudou

15. června 2021 v 15:48

V návaznosti na rozvolňování opatření se ve Středisku sociálních služeb Praha 1 opět začínají rozbíhat přípravy aktivit pro seniory. Během léta jsou v plánu procházky, výlety, tréninky pétanque nebo například koncert Fórum mladých hraje seniorům, který se dnes uskuteční v DPS...

Noblesní vycházka secesní Prahou 2

15. června 2021 v 09:55

Ve čtvrtek 17. června se koná vycházka pro členy klubu Dvojka pro seniory.

Praha 1 pořádá tábor pro seniory

15. června 2021 v 07:41

Trocha sportu, trocha hraní, trocha zábavy, pohyb v přírodě – a to všechno naplno. Takový program nabízí už deset let týdenní tábor pro seniory z Prahy 1, kteří si nezapomněli hrát, umí se smát, někdy i sami sobě, jsou malinko soutěživí a nebojí se trochy pohybu.

Další články
Nahoru