Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Klienti a zaměstnanci domova pro seniory ve Stodůlkách byli naočkováni druhou dávkou vakcíny
Očkování ve Stodůlkách. Foto: P13

Klienti a zaměstnanci domova pro seniory ve Stodůlkách byli naočkováni druhou dávkou vakcíny

Klienti a zaměstnanci domova pro seniory Zity Kabátové ve Stodůlkách byli naočkováni druhou dávku vakcíny proti covidu-19. První dávku dostali zájemci již v lednu. 

„Jsem velmi rád, že drtivá většina klientů bude proočkovaná. Děkuji jim za odpovědný přístup a také děkuji všem zaměstnancům, kteří se v této nelehké době o naše seniory starají. Odloučení členů rodiny je v současné době jedna z nejtěžších situací, které musíme čelit, a věřím, že očkování klientů domu pro seniory otevře opět dveře návštěvám,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Protože se snažíme všechny maximálně ochránit, po první dávce očkování jsme pro jistotu, a samozřejmě po dohodě s rodinami, nepovolovali žádné návštěvy. Děkuji touto cestou za pochopení všem příbuzným a blízkým i našim klientům a těšíme se na pozitivnější dny,“ sdělila ředitelka Milena Bartovská.


Autor: TZ, red

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

Vycházka pro seniory: Po stopách génia, architekta Jana Blažeje Santiniho

26. července 2022 ve 20:34

Jihoměstská sociální připravila na úterý 9. srpna od 14 hodin komentovanou procházku pro seniory. Začíná na Pohořelci v domě U tří hvězd, kde žil Jan Blažej Santini v mládí, projdete se Pražským hradem, kde provedl přestavbu budovy kapitulního děkanství.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Nordic Walking v Praze 4 začne v polovině září

17. července 2022 v 10:40

Oblíbené bezplatné lekce Nordic Walking v Krčském lese pro seniory a osoby 50+ z Prahy 4 začínají 13. září a budou se konat do konce října.

Další články
Nahoru