Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Klient vracel vstupenky kvůli hádce, druhý chtěl proplatit test po románku
Na dovolené u moře se může stát ledacos, třeba si pochroumat prsty u nohou. Foto: Karel Netolický

Klient vracel vstupenky kvůli hádce, druhý chtěl proplatit test po románku

Na cestách i při běžných aktivitách se mohou přihodit různé věci, u některých se nad nimi lze pousmát nebo kroutit hlavou nad lidskou vynalézavostí. ERV Evropská pojišťovna aktuálně zveřejnila případy, kdy klienti požadovali peníze za případy, na které ani nejlepší cestovní pojištění nestačí. Takže? Měli smůlu. Informoval o tom mediální zástupce pojišťovny Michal Štefl.

„Klient chtěl stornovat vstupenky na koncert, protože se rodina, pro kterou je dříve koupil, rozhádala a nevydrželi by sedět vedle sebe. Raději by dostal peníze zpět a koupil jiný dárek každému zvlášť,“ uvedl Štefl. Se svým požadavkem však neuspěl.

Stejně jako muž, který chtěl zrušit leteckou dovolenou, kterou mu koupila přítelkyně jako dárek. Měl totiž panickou hrůzu z létání, což slečna vzhledem k poměrně čerstvému vztahu netušila.

„Klientka byla při pobytu v Moldavsku požádána na ulici starší ženou o pár drobných. Když je hledala v peněžence, zjistila, že má pouze bankovky. Žena, která vypadala důvěryhodně, nabídla, že jednu z nich rozmění v nedalekém obchodě. S drobnými už se ale nikdy nevrátila,“ sdělil Štefl. Okradená turistka se snažila později uplatnit na její ztrátu pojištění a získat tak peníze spět. Měla však smůlu.

Stejně tak jako muž, kterýsi na dovolené u Baltského moře v Polsku pochroumal dva prsty na noze. Nedůvěřoval ale místním lékařům, raději to vydržel tři dny do odjezdu a na ošetření šel až po návratu do České republiky.

Odložením lékařské péče si ale zhoršil možnosti doléčení a prsty mu zůstaly s omezenou hybností. Tím, že situaci podcenil a odložil ošetření, ztratil nárok na kompenzaci za trvalé následky.

Na závěr popsal Štefl skutečnou perličku: „Klient nám volal, zda mu proplatíme preventivní vyšetření na pohlavní choroby. Večer před tím se totiž zdržel v baru a následně v hotelu prožil románek s neznámou slečnou.“


Autor: Karel Netolický

innogy Karta zajištuje slevy ve skiareálech

22. ledna 2023 ve 21:07

innogy Karta zajišťuje ve všech třinácti partnerských skiareálech innogy dvacetiprocentní slevu na jednodenní skipas pro dospělého a desetiprocentní slevu na rodinné skipasy nebo skipasy pro děti.

Desatero zodpovědného turisty: Jak se chovat (nejen) při návštěvě národního parku?

12. srpna 2022 v 15:56

Každý z nás se alespoň čas od času ocitne v roli turisty – ať už se vydáme do zahraničí za poznáváním odlišné kultury, nebo zůstaneme v tuzemsku a volný čas vyplníme například návštěvou zámku či národního parku. Ačkoliv se od sebe různé turistické oblasti velmi liší, chování turistů by se vždy...

Další články
Nahoru