Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Klient vracel vstupenky kvůli hádce, druhý chtěl proplatit test po románku
Na dovolené u moře se může stát ledacos, třeba si pochroumat prsty u nohou. Foto: Karel Netolický

Klient vracel vstupenky kvůli hádce, druhý chtěl proplatit test po románku

Na cestách i při běžných aktivitách se mohou přihodit různé věci, u některých se nad nimi lze pousmát nebo kroutit hlavou nad lidskou vynalézavostí. ERV Evropská pojišťovna aktuálně zveřejnila případy, kdy klienti požadovali peníze za případy, na které ani nejlepší cestovní pojištění nestačí. Takže? Měli smůlu. Informoval o tom mediální zástupce pojišťovny Michal Štefl.

„Klient chtěl stornovat vstupenky na koncert, protože se rodina, pro kterou je dříve koupil, rozhádala a nevydrželi by sedět vedle sebe. Raději by dostal peníze zpět a koupil jiný dárek každému zvlášť,“ uvedl Štefl. Se svým požadavkem však neuspěl.

Stejně jako muž, který chtěl zrušit leteckou dovolenou, kterou mu koupila přítelkyně jako dárek. Měl totiž panickou hrůzu z létání, což slečna vzhledem k poměrně čerstvému vztahu netušila.

„Klientka byla při pobytu v Moldavsku požádána na ulici starší ženou o pár drobných. Když je hledala v peněžence, zjistila, že má pouze bankovky. Žena, která vypadala důvěryhodně, nabídla, že jednu z nich rozmění v nedalekém obchodě. S drobnými už se ale nikdy nevrátila,“ sdělil Štefl. Okradená turistka se snažila později uplatnit na její ztrátu pojištění a získat tak peníze spět. Měla však smůlu.

Stejně tak jako muž, kterýsi na dovolené u Baltského moře v Polsku pochroumal dva prsty na noze. Nedůvěřoval ale místním lékařům, raději to vydržel tři dny do odjezdu a na ošetření šel až po návratu do České republiky.

Odložením lékařské péče si ale zhoršil možnosti doléčení a prsty mu zůstaly s omezenou hybností. Tím, že situaci podcenil a odložil ošetření, ztratil nárok na kompenzaci za trvalé následky.

Na závěr popsal Štefl skutečnou perličku: „Klient nám volal, zda mu proplatíme preventivní vyšetření na pohlavní choroby. Večer před tím se totiž zdržel v baru a následně v hotelu prožil románek s neznámou slečnou.“


Autor: Karel Netolický

Zuzana Zvěřová: Letem světem za pár korun

22. května 2023 v 09:17

Jak vypadají výlety s průvodci, které potkáte v Africe či Asii na pláži? Co dělat, když na dovolené onemocníte? Na jaké podvody si dát pozor při půjčování auta v zahraničí? Jaké výslechy vás mohou čekat na letišti mimo EU a jak jim předejít? Jak cestovat opravdu levně a nenechat se okrást žádným...

Vlakem na výlet do muzea

28. dubna 2023 v 09:56

Poslední dubnový víkend se po zimní přestávce znovu otevřou brány muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruovanou expozici a vyhlídkové jízdy nostalgickou lokomotivou Kafemlejnek do Rakovníka a Řevničova. Až do konce října je pro veřejnost připravena celá...

Pavel Macháček: Fenomén Rychlebské hory

28. dubna 2023 v 08:25

Jen několik desítek kilometrů dlouhé Rychlebské hory oddělují Českou republiku od Polské. A ačkoliv zůstávají ve stínu svých známějších sousedů, nabízí svým návštěvníkům zážitek z čisté přírody nebo z historických památek. Nacházejí se zde lázně založené proslulým otcem vodoléčby Vincenzem...

Další články
Nahoru