dnes
Pondělí - oblacno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
13°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Klidné čarodějnice pro pražské hasiče, zasahovali jen u dvou požárů
Na Smíchově hořel vrak auta. Foot: Radek Krahulík / HZS Praha

Klidné čarodějnice pro pražské hasiče, zasahovali jen u dvou požárů

Operační středisko pražských hasičů evidovalo přes sto ohlášených pálení čarodějnic na území Prahy. Občané i právnické subjekty mohli ohlašovat plánované oslavy příchodu jara prostřednictvím speciální aplikace. Hasiči nakonec na území Prahy v souvislosti s čarodějnicemi zasahovali u dvou požárů.

Údaje zaevidované na stránce http://paleni.izscr.cz byly zaznamenány do mapy na operačním středisku a při případném nahlášeném požáru mohl operátor ověřit adresu, na které bylo pálení řádně ohlášeno. Pokud by vyhodnotil situaci jako nebezpečnou, mohl na místo vyslat jednotku hasič.

Během čarodějnických oslav byly tradičně připraveny i dobrovolné jednotky. Většinou asistovaly při oslavách ve svých městských obvodech. Od nedělního večera do pondělního rána zasahovali jen u dvou požárů. Pouze u jednoho z nich lze s jistotou říci, že se týkal pálení čarodějnic. 

Deset minut po nedělní půlnoci zasahovala jednotka ze smíchovské stanice v Nádražní ulici. Hořel tam vrak osobního auta. Hasiči požár uhasili pomocí tlakové vody. Plamenné hoření částečně zasáhlo i podbití střechy vedlejšího demoličního objektu, škoda tak požárem nevznikla. 

U Dalejského potoka, v objektu bývalé vápenky, zasahovala v 01:28 hodin jednotka ze Smíchova u požáru nakupeného odpadu na ploše asi pět metrů čtverečních. Požár byl rychle uhašen vysokotlakou vodou, hasiči ještě uhasili dvě menší ohniště v okolí. Příčinou požáru byla nedbalost při zakládání ohně v přírodě. 


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Dnes v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Dnes v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Dnes v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Další články
Nahoru