dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Kleslové rady nad zlato: Starostka Prahy 10 má slušnou bokovku, ČEZ jí platí sto tisíc měsíčně

Polostátní elektrárenská společnost ČEZ platí místopředsedkyni ANO a starostce Prahy 10 Radmile Kleslové 100 000 korun měsíčně. Má to být odměna mimo jiné za poskytování poradenských služeb. Server Neovlivni.cz to zjistil z emailové korespondence bývalého náměstka ministra financí Lukáše Wagenknechta s jeho kolegy v dozorčí radě ČEZ.

Kleslová se na dotaz ČTK odmítla k výši částky vyjádřit, smlouvu s ČEZ ale potvrdila. Ministr financí a předseda ANO Babiš uvedl, že nevidí důvod, aby tuto záležitost řešil. Opoziční ODS kritizuje Kleslovou za „kolosální střet zájmů".

„Já nevidím důvod to řešit. Paní Kleslová tam má smlouvu 15 let a je to otázka ČEZ. Pokud ČEZ ji potřebuje, tak ať ji má, pokud ji nepotřebuje, tak ať ji zruší. Předpokládám, že ČEZ nedává peníze jen tak," uvedl ministr financí Andrej Babiš. Ministerstvo spravuje většinový státní podíl ve společnosti ČEZ.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru