dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
1°C
Klaus uráží Prahu, zastaňte se nás. Monarchista napsal kvůli výrokům exprezidenta otevřený dopis primátorce
Václav Klaus. Foto: Facebookový profil Institutu Václava Klause

Klaus uráží Prahu, zastaňte se nás. Monarchista napsal kvůli výrokům exprezidenta otevřený dopis primátorce

V rozhovoru pro deník Metro se minulý týden bývalý premiér i prezident České republiky Václav Klaus vyjádřil, že „Praha je více než jiné končiny městem nemakačenků. Mozek typického Pražana podle něj není stejný jako mozek průměrného občana České republiky mimo toto velkoměsto.“ Tato a další kritická slova vybudila Václava Srba, čestného předsedu Koruny České – monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska, aby napsal otevřený dopis pražské primátorce Adrianě Krnáčové.

„Vážená paní primátorko, dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou, abyste se veřejně ohradila proti urážlivým výrokům, jež na adresu občanů královského hlavního města v posledních dnech a týdnech opakovaně v souvislosti s aktuálními prezidentskými volbami pronáší pan ing. Václav Klaus, bývalý politik a prezident. Jistě víte, o jaké výroky se jedná,“ napsal v úvodu dopisu Václav Srb.

vaclav-srb-monarchista

Monarchista Václav Srb

„Cítím se do hloubi duše uražen sám za sebe, za své předky, za své blízké, přátele, kolegy, sousedy i obchodní partnery. Město, jehož jste primátorkou, je bezesporu nejkrásnějším městem na světě a jako takové nevzniklo, nebylo po staletí budováno a ani v současnosti není udržováno žádnou ,pražskou kavárnou´ ani ,nemakačenky´, jak nás, Pražany a Pražanky, pan Klaus nazývá,“ napsal monarchista.

„Naopak toto město, ,kamenný sen na Vltavou´, rostlo po staletí z usilovné práce, píle, vytrvalosti, trpělivosti, odříkání a umu mnoha generací svých obyvatel. Je samozřejmé, že každý z nás má možnost volby – buď urážky přecházet a snášet anebo se proti nim bránit způsoby, které umožňuje platný právní řád. Ti z nás, kteří zvolí druhou možnost, tak ale mohou učinit toliko každý sám za sebe. Proto se domnívám, že byste se měla svých Pražanů a Pražanek zastat také Vy – jejich nejvyšší zvolená představitelka. Děkuji Vám za to předem,“ dodal.

Co řekl v rozhovoru pro Metro Václav Klaus o Praze?
Otázka deníku Metro:  „Pražáci se často diví, že volby dopadají jinak, než se domnívají. Je Praha bublinou?"
Odpověď Václava Klause: „Praha je víc než jiné končiny město nemakačenků. Vysvětlím. Citoval jsem nedávno amerického kongresmana, který moc hezky řekl, že si lidé nepřejí práce, které se dělají rukama a při kterých se musí stát. V Praze je nejmenší počet těch, kteří se živí prací svých rukou a kteří při tom dokonce musí stát. To mozek trošku pozměňuje, a proto mozek typického Pražana není stejný jako mozek průměrného občana České republiky mimo toto velkoměsto. To říkám i jako celoživotní Pražák, který ani nežil mimo Prahu.“

Celý rozhovor s Václavem Klause pro Metro při příležitosti druhého kola prezidentské volby si můžete přečíst zde.

Co napsala Koruna Česká – monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska na svém facebookovém profilu v souvislosti s uveřejněním otevřeného doposu pražské primátorce Adrianě Krnáčové:
„Čestný předseda píše primátorce hlavního města ve věci vyjádření agresivního důchodce známého jako Václav Klaus, či též prezident ve výslužbě, na adresu obyvatel hlavního města. Zvedne paní Adriana Krnáčová hozenou rukavici a zastane se Pražanů, nebo nechá mediální výlevy vysloužilého globálního ekologa a sběratele luxusních psacích potřeb bez reakce?"


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru