dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Klauniáda a nový cirkus opět v Praze. Letní metropoli oživí pouliční festival Za dveřmi
Přesně za měsíc ožije Praha pouličním divadlem. Foto: archiv

Klauniáda a nový cirkus opět v Praze. Letní metropoli oživí pouliční festival Za dveřmi

Nejlepší soubory a performeři z Čech i zahraničí se představí na Výstavišti Praha, v okolí parku Stromovka i v samém centru metropole. Na ulicích, v prostranstvích i v šapitó. Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi přiveze do Prahy už podeváté lákavou divadelní podívanou a pozve vás na to nejlepší z klauniády, pouličního divadla a nového cirkusu. Od pondělí 10. do čtvrtka 13. července se potkáte s akrobaty, tanečníky i hudebníky. Vstup na festival je zdarma.

Průvod obřích loutek, české premiéry premiéry a umělci ze Španělska, Francie, Slovenska či Litvy v doprovodu těch nejtalentovanějších domácích performerů. Tak bude vypadat už 9. ročník festivalu Za dveřmi, který oživí Prahu 7, ale i historické centrum na čtyři dny pouličním divadlem.

Festival Za dveřmi zahájí barevný průvod obřích loutek doprovázených artisty na chůdách v centru Prahy. Poté se dějiště přesune na Výstaviště Praha Holešovice, kde bude festival po celé čtyři dny probíhat.

za-dvermi-2-nahled Ze Španělska organizátoři pozvali specialisty na klauniády La Industrial Teatrera a energického showmana Adriana Schvarzsteina. Tentokrát přijede se dvěma novými představeními. Zatímco Greenman je improvizovaná oneman show, v Arrived se představí s umělkyní z Litvy a společně vytvoří absurdní a neskutečné situace pro kolemjdoucí.

Kromě Španělů navštíví festival také Francouzi. Zatímco poetičtí Compagnie Une De Plus přijedou ze země galského kohouta, členové souboru Le Cabaret Nomade do Prahy dokočují z Brna a po tři dny vás budou bavit multižánrovým kočovným kabaretem v podobě divadla pro jednoho diváka, koncertním představením, storytellingem, fotografickou laboratoři či cestovním blešákem.

Chybět nebude žonglérské duo Bratři v tricku, pro které není problém zalyžovat si uprostřed července. Jejich pražskou premiéru Běžkařské odysey můžete vidět hned dvakrát.

Bratry v tricku doplní Amanitas Fire Theare, V.O.S.A. Theatre, kteří mimo jiné prezentovali Českou republiku na EXPO2010 v Šanghaji či 2016 v turecké Antalyi, nebo například Divadlo Continuo. To zahraje představení pro dospělé i dětskou pohádku.

za-dvermi-3-nahled Od úterý do čtvrtka bude na Výstavišti dětská zóna v podání Le Cabaret Nomade se storytellingem, malováním či koncerty. A nemůže chybět ani divadlo. Teatro Tatro před dvěma lety uchvátilo metropoli svým zpracováním Mistra a Markétky, tentokrát přijedou do Prahy s představením pro děti jakékoli výšky a rodiče jakékoli tloušťky.

Cirkus Charms vás zavede do světa cirkusu, v němž je cokoli možné. Seznámí vás s velkolepým ruským básníkem Danielem Charmsem. Uvidíte cvičenou žraločí samici, baletku na laně i žonglování popírající zákony fyziky.

Představení Tatro Tatro se bude konat v šapitó a jako na jediné z programu je zpoplatněno. Vstupenky můžete koupit v síti GoOut.

Festival se bude konat každý den od 14 hodin kromě pondělního zahájení, které začne v 16 hodin. Vstup na všechna představení kromě Teatro Tatro je zdarma.

Více informací najdete na www.zadvermi.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru