dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Klasika a tango: Benefiční koncert pomůže nemocným s roztroušenou sklerózou
Violistka Kristina Fialová oplývá nejen hudebním talentem, ale i přirozeným půvabem. Foto: Dušan Martinček / Wikimedia Commons

Klasika a tango: Benefiční koncert pomůže nemocným s roztroušenou sklerózou

Přední interpreti klasické hudby – violistka Kristina Fialová, violoncellista Petr Nouzovský, harfistka Dominika Ťuková a akordeonista Ladislav Horák – společně zahrají v úterý 26. dubna v prostorách Anežského kláštera v Praze. Benefičním koncertem pro nemocné s roztroušenou sklerózou podpoří Nadační fond IMPULS, který již 16 let pomáhá pacientům s touto diagnózou.

Interpreti se v tomto složení sejdou na pódiu úplně poprvé a speciálně pro tuto příležitost připravili program, který postavili na prolínání klasické hudby s hudbou argentinského tanga. V neobvyklých kombinacích nástrojů zazní mimo jiné skladby J. S. Bacha, S. Prokofjeva či A. Piazzolla.

„Hudba je univerzální jazyk a její řeč dokáže pohladit na duši. Benefiční koncert pro IMPULS je pro mě způsobem jak pomoci lidem tím, co miluji,“ říká violistka Kristina Fialová. Součástí koncertu bude i přednes Shakespearových Sonetů herečkou a moderátorkou Kamilou Špráchalovou.

Před akcí si mohou návštěvníci koncertu zdarma prohlédnout expozici nejvýznamnějších děl středověkého umění Národní galerie. Připravena bude i prodejní výstava fotografií vášnivého cestovatele Aleše Zajíčka, který se sám s roztroušenou sklerózou potýká.

Výtěžek benefice přispěje na psychoterapii

Výtěžek koncertu je určen na psychoterapeutickou péči pacientů, na kterou lze nadačnímu fondu přispívat i průběžně. „Nevšedním hudebním zážitkem v exkluzivních prostorách chceme poděkovat všem partnerům, dobrovolníkům a dárcům, kteří IMPULSU pomáhají zlepšit život nemocných s roztroušenou sklerózou,“ říká předsedkyně správní rady Nadačního fondu IMPULS Kateřina Bémová.

„Benefiční koncert má zároveň ryze praktický přínos, neboť výtěžek ze vstupného a darů půjde plně na financování psychoterapie pacientů, což odpovídá tomu, o co se snaží IMPULS již 16 let – pomáhat cíleně a dlouhodobě co největšímu počtu nemocných, a to v oblastech, kam nedosáhnou peníze od státu,“ dodává.

Psychoterapie má pro nemocné roztroušenou sklerózou velký význam, protože jim pomáhá přijmout novou životní situaci a ve spojení s moderní léčbou jim umožňuje zachovat si aktivní pracovní a společenský život.

„Odpoutává nemocné od chorobného procesu a dává jim prostor uvědomit si souvislosti mezi svým tělem, pocity a životními událostmi, a sílu hledat nová řešení a životní cesty," vysvětluje důležitost zařazení terapeutických prvků do léčby psychoterapeutka Renáta Malinová z Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN Praha.

Koncert pro IMPULS proběhne v úterý 26. dubna od 19 hodin v koncertním sále Anežského kláštera v Praze za podpory společnosti Unimex Group a Rádia Impuls. Vstupné činí 290 korun. 

Více informací o koncertu a vstupenkách na www.nfimpuls.cz.

pozvanka-koncert-pro-impuls-2016-nahled


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru