dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Víkendové tipy

Klasická Praha. Benefiční koncerty pomáhají nemocným dětem

V sobotu 14. listopadu od 19 hodin se v prostorách Konzervatoře Jana Deyla a střední školy pro zrakové postižené uskuteční benefiční koncert Klasická Praha. Koncert je součástí série charitativních vystoupení mladých hudebníků konaných na podporu aktivit organizace Život dětem, jejichž cílem je pomoci dětem v domácí péči svých rodičů. 

Vystoupí klavíristé Martin Kasík, Adam Stráňavský a Jan Novák. Diváci se mohou těšit na skladby od Chopina, Rachmaninova, Skrjabina či Slavického.

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a benefice Srdce pro děti.

Program Benefičního koncertu Klasická Praha, 14. listopadu od 19 hodin, Deylova konzervatoř:
L. Fišer             Sonáta no. 4,
F. Chopin         Mazurka op. 68, no. 1, 2, 3
F. Chopin         Etuda op. posth.
S. Rachmaninov         Preludium op. 23, no. 10 Preludium op. 32, no. 12
Preludium op. 32, no. 5
Etuda-tableaux op. 33, no. 8
A. Skrjabin         Etuda op. 42, no. 4
Preludium op. 11, no. 4, 6
F. Chopin         Scherzo b-moll op. 31
K. Slavický         Sonáta Zamyšlení nad životem


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru