dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Klapka! Akce! Jedeme! Zloději motorek pózovali před kamerou a pak zápasili s amatérismem
Kuk do objektivu! Jeden z podezřelých mužů. Foto: Policie ČR

Klapka! Akce! Jedeme! Zloději motorek pózovali před kamerou a pak zápasili s amatérismem

Kriminalisté druhého policejního obvodu pátrají po trojici mužů, kteří v ulici Bezděchova na pražském Smíchově odcizili z podzemních garáží dva motocykly značky Yamaha a způsobili tak jejich majitelům škodu téměř dvě stě tisíc korun.

Muži si nejprve typovali prostor podzemních garáží, včetně chodeb, kde jsou umístěny automaty na placení, a také zjišťovali pohyb hlídací služby.

„Jeden z pachatelů se na samotnou krádež stihl dokonce přiobléknout, zřejmě si myslel, že tak zmate okolí. Oblékl si navíc černou bundu a kšiltovku. Kamerový systém však jeho pohyb dokonale zaznamenal,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Po vyhodnocení situace se muži rozhodli, že oba motocykly naloží do zavazadlového prostoru bílé dodávky Peugeot Boxer, na které měli umístěny kradené registrační značky. Zajeli k parkovacím místům, kde motorky stály, a během pár vteřin už odjížděli i s lupem.

Problém však nastal u výjezdové závory. Jeden z mužů se snažil závoru ulomit, což se mu nepodařilo. Přesto se pachatelům podařilo z místa ujet. Špatně zavřené zadní dveře dodávky se při výjezdu otevřely a na kamerovém záznamu je vidět, že ukradené motocykly jsou naložené v autě.

„V souvislosti s tímto případem žádáme širokou veřejnost o poskytnutí jakýchkoliv informací, které by kriminalisty dovedly ke zjištění totožnosti nebo místu pohybu a pobytu mužů na kamerových záznamech. Všímaví občané mohou své poznatky sdělit na tísňovou linku 158 nebo na jakoukoliv služebnu policie,“ požádala veřejnost o spolupráci Hana Jeřábková

V případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům zejména vzhledem k výši škody až pětileté vězení.

Dva muži podezřelí z krádeže motorek


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru