dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Kinobus vyráží na své turné po Praze, promítání zdarma nabídne na čtrnácti místech
V minulosti začínal Kinobus své turné na Petříně, letos bude první zastávkou Prosek. Foto: Petr Hejna / DPP

Kinobus vyráží na své turné po Praze, promítání zdarma nabídne na čtrnácti místech

Na své deváté filmové turné vyrazí v pondělí 20. června Kinobus. Milovníkům tuzemské i zahraniční kinematografie až do poloviny září pojízdné kino opět nabídne pestrou paletu filmů, a to ve čtrnácti lokalitách v rámci celé Prahy.

Kromě tradičních lokalit jsou letos v programu turné Kinobusu i tři zcela nová promítací místa: Klánovice, Hloubětín a Psychiatrická léčebna Bohnice. Diváky čeká v celkem čtrnácti lokalitách 52 promítacích večerů. Od 20. června do 15. září, vždy od pondělí do čtvrtka, jsou na programu turné filmy napříč žánry jak z české, tak ze zahraniční produkce.

Diváci se mohou těšit například na drama Kobry a užovky, vítěze letošního ročníku Českých lvů, snímek Padesátka, celovečerní režijní debut Vojty Kotka nebo bláznivou krimi komedii Wilsonov v hlavních rolích s Jiřím Macháčkem a Vojtěchem Dykem. K vidění bude Vybíjená podle předlohy Michala Viewegha.

Zahraniční snímky budou reprezentovat kupříkladu Vlk z Wall Street v režii Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, hudební Whiplash či akční Ant-Man.

Promítání bude jako ve všech předešlých ročnících zdarma a i letos se s Kinobusem vydá sbírková pokladnička charitativního projektu, do níž budou moci návštěvníci promítání přispět libovolným příspěvkem a spojit zábavu s účinnou pomocí pro dobrou věc.

Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Jeho nafukovací promítací plocha má rozměry 8×4 metry. Promítání začíná vždy po setmění, tedy mezi 20.30 a 21.45 h.

Začátky promítání:
•    Od 20. 6. do 30. 6. promítání od 21.45 hodin
•    Od 4. 7. do 23. 7. promítání od 21.30 hodin
•    Od 25. 7. do 18. 8. promítání od 21.00 hodin
•    Od 22. 8. do 15. 9. promítání od 20.30 hodin

Seznam filmů:
•    Ztraceni v Mnichově
•    Muž na laně
•    V hlavě
•    Ant-man
•    Nikdy není pozdě
•    Vybíjená
•    Kobry a úžovky
•    Whiplash
•    Wilsonov
•    Padesátka
•    Nickyho rodina
•    Pomáhat a chránit
•    Vlk z Wallstreet
•    Co jsme komu udělali
•    Dejte mi pokoj

 Detailní program Kinobusu naleznete na www.dpp.cz/kinobus.


Gorilí samice Kijivu dostane dort, slaví 25. narozeniny

Včera ve 12:57

Zítra oslaví své 25. narozeniny v trojské zoo gorilí samice  Kijivu. Společně s Richardem dala život hned čtyřem mláďatům – mezi nimi i Moje, první gorile narozené v českých zoo.

South Vietnamese streetfood

16. března 2018 v 11:08

Šéfkuchař restaurací BlackDog Beroun & BlackDog Praha Scott Van Wagenen si na sobotu 17. března připravil netradiční ochutnávku jihovietnamské kuchyně.

Třetí letošní prohlídka krytu Folimanka

16. března 2018 v 10:26

Radnice Prahy 2 zítra zpřístupní kryt civilní ochrany Folimanka od 9 do 15 hodin. Bunkr byl desítky let udržován v režimu utajení pro případ obecného ohrožení Pražanů, například nebezpečnými chemickými látkami.

Dům U Minuty zve na bazar oblečení

16. března 2018 v 08:29

Přestupní stanice se na víkend přesune do Domu u Minuty do 2. patra a nabídne své nejlepší poklady i historky z ulice. Přijďte načerpat novou energii do jedinečného prostoru v samotném centru staré Prahy, podpořte svým nákupem dobrou věc i samotné lidi bez domova a dejte si navíc kávu...

Výstava: Stromovka

16. března 2018 v 08:20

Výstava je věnována Stromovce, jedné z významných zelených ploch na mapě Prahy. Nejslavnější éra této panovnické honitby nastala v 16. a na počátku 17. století. V století 19. se stala místem zábavy Pražanů.

Velikonoce v Písecké bráně

16. března 2018 v 08:10

Praha 6 tradičně připravila oslavy velikonočních svátků. Těšit se můžete na vystoupení dětských i profesionálních souborů, pohádky, výstavu, rukodělné a výtvarné dílny s odbornými lektory a další zajímavý program.

Víkend: Umísťovací výstava kočiček

15. března 2018 v 15:16

Spolek Animal's zve na svou 4. umisťovací výstavu koček bez domova do kulturního centra Průhon v Řepích. V sobotu 17. března si můžete vybrat nového čtyřnohého spolubydlícího.

Na hudební revue, swing a tančírnu zve Praha 15

15. března 2018 v 08:41

Hudební revue Proč nemohu spát aneb Příběh Osvobozeného divadla je koncertní i divadelní zážitek, ve kterém budete v neděli 18. března zavedeni do slavných let první republiky.

Navštivte Vyšehradský hřbitov s průvodkyní

15. března 2018 v 07:28

V sobotu 17. března se od 16 hodin koná komentovaná procházka zaměřená na umělecky nejvýznamnější náhrobky a umělce zde pochované.

Sobota: Přednáška Miroslava Bárty

14. března 2018 ve 12:13

Nenechte si ujít přednášku profesora Miroslava Bárty, ředitele Českého egyptologického ústavu, na téma Voda – zlato současnosti.

Festival Bazaar startuje v pátek představením divadelního inovátora Ziemilského

13. března 2018 v 07:08

Čtvrtý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar uvede od 16. do 18. března představení ze střední a východní Evropy. Festival slavnostně otevře představení One Gesture polského Nowého Teatru, který se v Praze představí úplně poprvé. 

Další články
Nahoru