dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Kino Dlabačov se po třinácti letech vrací na kulturní mapu Prahy
Kino Dlabačov začne za dva týdny znovu promítat, po rekonstrukci je velmi moderní. Foto: archiv

Kino Dlabačov se po třinácti letech vrací na kulturní mapu Prahy

Kino Dlabačov, situované v břevnovské dominantě hotelu Orea Pyramida, se po 13 letech vrací na kulturní mapu Prahy. Vedle pestré filmové nabídky se mohou návštěvníci těšit i na divadelní představení, koncerty, výstavy a další kulturní akce. Sál kina Dlabačov bude vybaven nejnovější technologií digitální projekce s vysokým rozlišením 4K, v předsálí vznikne kavárna a komorní scéna pro doprovodné akce.

Pražské kino Dlabačov bylo vyhledávaným místem artového diváka. Filmový klub, který tu dlouho dobu fungoval, byl vyhlášený a ve své době velmi úspěšný. Kino bylo vzhledem k odlivu diváků od roku 2002 uzavřeno. 

Dlabačov se prvním návštěvníkům otevře 10. října ve 14 hodin. Pro děti i dospělé je připraven pestrý program, o který se postará nezisková organizace „Kino otevřeno“ zabývající se oživováním kultury v místech zaniklých kin. O dramaturgii a provoz Dlabačova se postará tým, který dříve působil v populárním břevnovském kině Ořechovka.

„Pevně věříme, že se nám podaří vytvořit novou stálou kulturní scénu Prahy 6, která svojí programovou pestrostí uspokojí všechny věkové kategorie,” říká produkční Kristina Charvátová.

„Po uzavření oblíbeného kina Ořechovka našlo na Dlabačově svou domovskou scénu také tamní dětské profesionální divadlo, které postupně uvede všechna svá představení. Těšit se můžete nejen na Krakulku, Budulínka nebo Čerta a Káču, ale i na premiéru nové pohádky Obušku z pytle ven,“ dodává.

Těžištěm programu Dlabačova bude pravidelný provoz obnoveného kina. Diváci se mohou těšit jak na filmové novinky, tak pohádky nebo české filmy. Kino Dlabačov se zařadilo do Asociace českých filmových klubů, a díky tomu také nabídne kvalitní klubové filmy a unikátní filmové přehlídky a festivaly.

Aktuálně jsou zařazeny přehlídky filmových legend (Paolo Sorrentino) a k životnímu jubileu nestora českého filmu Vojtěcha Jasného je zařazena přehlídka Jasných 90.

Dlabačov je v současné době jediné funkční kino v Praze 6. Sál kina, vlastněný skupinou CIMEX, bude k dispozici i firmám a organizacím pro potřeby konferencí, společenských akcí či prezentací. Multifunkční centrum Dlabačov nabízí moderní technologie, flexibilní možnosti sálu i předsálí a dobrou dopravní dostupnost.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru