dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Kino Brasil představí současnou britskou kinematografii
Festival se uskuteční v Bio Oko. Foto: archiv

Kino Brasil představí současnou britskou kinematografii

V druhé polovině příštího týdne se uskuteční v pražském Bio Oko již třetí ročník festivalu Kino Brasil. Prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách známé a běžně dostupné, se publiku čtvrtka do neděle 6. listopadu představí Brazílie v její pestrosti a různorodosti.

Připraveny je desítka celovečerních filmů se zaměřením na současnost. Díla současné brazilské kinematografie se vyznačují odlišnou tematikou a žánrovým zařazením. Nebude chybět ani současná dokumentární a animovaná tvorba.

Festivalové projekce doplní brazilská hudba, tanec a občerstvení v rámci doprovodného programu.

„Připravujeme divoký mix současné brazilské filmové produkce. Cílem je opět ukázat divákovi současnou brazilskou kinematografii a přenést ho do světa, kde film není pouhou analogií k bujarým brazilským oslavám s kulisami riodejaneirského Krista Spasitele, ale zobrazením pestré brazilské reality očima současných režisérů původem z Brazílie,“ uvedla Petra Pojerová za neziskový spolek Saudade, který je organizátorem akce.

Třetí ročník karnevalu brazilských filmů se divákům představí na začátku listopadu tentokrát nejen v Praze, ale i v kinech v Plzni, Ostravě a Olomouci.

Mezi naše největší lákadla letošního roku patří například snímek Aquarius. Když Kleber Mendonça Filho uvedl před třemi lety svůj celovečerní debut Zvuky od sousedů, způsobil ve filmovém světě nevídaný poprask. Jeho teprve druhý film Aquarius se tak stal očekávanou událostí světového filmu a jeho účast v hlavní soutěži v Cannes režisérovo postavení jenom dokládá.

Dalším filmem, kterým spolek Saudade chce českým divákům zprostředkovat nový pohled na Brazílii je snímek Nejsem tvůj syn.

Více informací o festivalu naleznete zde www.kinobrasil.cz a zde: https://www.facebook.com/kinobrasil.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru