dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Kino Brasil představí současné brazilské filmy, bude se i tančit a hodovat
Promítání filmu Rânia začíná dnes hodinu před půlnocí. Foto: archiv Kino Brasil

Kino Brasil představí současné brazilské filmy, bude se i tančit a hodovat

Dnes a zítra proběhne v holešovickém Bio Oko první ročník festivalu brazilských filmů Kino Brasil. Cílem akce je představit českému publiku Brazílii v její pestrosti a různorodosti, prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách známé a běžně dostupné.

V rámci festivalu bude promítáno pět celovečerních filmů, výběr z děl brazilské kinematografie se zaměřením na současnost, každý film s odlišnou tematikou a žánrovým zařazením.

Festivalové projekce zakončí v sobotu dokument o zrození nové taneční subkultury. A na vlně hudby a tance se ponese i zbytek sobotní noci, živé brazilské rytmy rozproudí návštěvníky v nedalekém Café Jedna. Po celou dobu festivalu budou k dispozici brazilské dobroty, jako jsou sýrové bochánky, smažené koláčky z mořské tresky, kukuřičný koláč a mnoho dalších.

Organizátorem filmové přehlídky je spolek Saudade. Podrobnosti o promítaných filmech a časech promítání se dozvíte zde.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru