Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kultura

Kino Auto Praha se stěhuje z Tuchoměřic do Radlic

Kino Auto Praha, které bylo v průběhu nouzového stavu první autokinem v Praze, se stěhuje z Tuchoměřic u Letiště Václava Havla do Radlic v Praze 5. V novém působišti začne promítat ve čtvrtek 21. května.

Autokino se usídlí naproti Sportovnímu klubu Motorlet Praha v Radlické ulici. Díky unikátní LED technologii, která nepotřebuje na promítání tmu, se mohou příznivci filmu těšit každý den rovnou na dvě projekce. 

„Jsme tým nadšenců s vášní do filmu. Po prvním uvedení autokina, které se nacházelo v blízkosti Letiště Praha, nikdo z našemu týmu nečekal tak velký ohlas fanoušků. Proto jsme se rozhodli realizovat ještě jedno promítání. Dlouho jsme přemýšleli nad tím, jaké filmy zvolit, jakou lokalitu a myslím, že se nám to povedlo,“ uvedli pořadatelé z Kino Auto Praha.

Na své si přijdou milovníci hollywoodských titulů ale i milovníci klasiky. Velký ohlas u fanoušků měla filmová klasika Pátý Element. Pro ty, kdo nestihli promítání v premiéře uvedeme již ve čtvrtek od 19 a poté od 21 hodin bude následovat kultovní film Trainspotting," uvedli pořadatelé.

Ceny vstupenek jsou vždy za celé auto, počet návštěvníků je tak limitovaný obsazeností vozu. Vstupenky je možné objednat pouze online na internetových stránkách www.kinoautopraha.cz, kde je možné si navíc vybrat i občerstvení, jako je popcorn, nachos s guacamole nebo burger s hranolkami.

Objednané občerstvení je vydávané za přísných hygienických podmínek při vjezdu do Kino Auto Praha. Vjezd je povolen pouze osobním automobilům zhruba 30 minut před začátkem projekce. Kontrola lístků probíhá na základě předložení potvrzení čísla rezervace přes okénko vozidla. V areálu platí zákaz vystupování z vozidla a otevření okének na dobu více než je nezbytně nutnou. Vzduchotechnika automobilů musí být nastavena na vnitřní cirkulaci. 

„Tato zvláštní doba paradoxně podněcuje inovaci a kreativitu. Určitě netradiční zážitek v podobě autokina přináší nový projekt na radlickém parkovišti. Děkuji organizátorům, že i díky nim Praha 5 stále ,žije kulturou´. Přeji hodně spokojených diváků,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.


Letošní Nápad pro Šestku zná své vítěze

Dnes v 10:35

Nové lavičky, dva revitalizované parky nebo sportoviště pro seniory. Letošní ročník ankety Nápad pro Šestku, ve které lidé mohli aktivně nominovat a vybírat projekty na úpravu veřejného prostranství, zná své vítěze a končí dvanácti návrhy.

Výstava: Mlčení, torzo, přítomnost

Dnes v 08:16

Aktuální výstavní projekt Jiřího Thýna v Domě fotografie navazuje na výstavu Předobrazy, prostor, abstrakce, která se před deseti lety uskutečnila v bývalých prostorách Galerie hlavního města Prahy ve druhém patře Staroměstské radnice. K výstavě Mlčení, torzo, přítomnost autora inspirovala...

Amber Garza: Chci tvůj život

19. června 2021 ve 22:09

Syn Kelly Medinové odešel už před rokem na univerzitu a ona se cítí úplně sama. Navíc zjistí, že se do města přistěhovala žena, jež se shodou okolností jmenuje také Kelly Medinová. Tahle její mladší verze Kelly připomíná minulý život, který je nenávratně pryč.

Fotograf Gallery zve na procházku městem. Průvodci budou básník Jonáš Zbořil a Ivana z Pragulic

19. června 2021 v 06:32

Až do 25. srpna ve Fotograf Gallery probíhá skupinové výstava Of Walking in Ice, pojmenovaná podle stejnojmenného románu Wernera Herzoga. Výstava nahlíží na město skrze sérii narativních filmů od skupiny mezinárodních umělců z mnohočetných historických, nedávných i současných perspektiv a ukazuje...

Libeňský zámek ožije divadlem

14. června 2021 v 19:40

Od pátku 18. června můžete v Praze 8 zažít deset jedinečných večerů na nádvoří rokokového zámku, který si oblíbila i Marie Terezie.

Ashley Audrain: Druhá tvář

14. června 2021 v 11:36

Psychologické drama o odvrácené straně mateřství. Druhá tvář je znepokojivé, dech beroucí a silné čtení o posedlosti a nejhlubších obavách matky, jež by měla své dítě milovat… 

Pragovka odstartuje letní sezónu otevřenými ateliéry a kultovním Kouřem

13. června 2021 v 18:29

Pragovka 17. června zahájí letní sezónu otevřenými ateliéry části rezidentů, kurátorskou prohlídkou výstavy Ko-Laborace, ale také zahájením letního kina projekcí kultovního filmu Kouř. V průběhu léta se pak krom spolupráce s FAMU v rámci letních kin diváci mohou těšit na drobné letní programy...

Skupina Tři sestry vyrazila na letní open-air turné Sex drógy rokenról

13. června 2021 v 18:18

Po téměř devítiměsíční vynucené pauze vyrazila skupina Tři sestry na své tradiční letní open-air turné, které je letos pojmenováno po aktuálním albu souboru – Sex drógy rokenról!  

Další články
Nahoru