dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražská kulturaVíkendové tipy

Kill Triple Bill: Večer věnovaný památce padlých zahájí hříčka Červenej čudlík

Soubor Dekkadancers se vrací 8. května v 19.30 hodin na Jatka78 s dalším „triple billem", který je tentokrát věnovaný památce všech padlých k příležitosti výročí konce nacistické okupace v květnu 1945.

kill-triple-bill

Tematicky laděný večer bude otevírat dlouho nehraný a kdysi velmi populární Červenej čudlík – choreografická hříčka dua Vinklát-Pechar, která vznikla ještě za „punkových" let jejich společného studia na konzervatoři.

Na programu se dále objeví choreografie Přesně včas, ve které již zmíněné duo Vinklát-Pechar řeší téma smrti jako nedílné součásti života. Vážný opus vzbudil pozornost už během své premiéry před 3 lety na prknech Nové scény Národního divadla a posléze také v Liberci nebo v Brně, kdy byl uveden jako součást repertoáru Dekkadancers. Choreografie byla o rok později mimo jiné nominována na Cenu OperyPlus.

Závěr večera bude tradičně patřit jedné z klasických taškařic z dílny Rychetský-Konvalinka, kterou nemůže být nic jiného než Kill de bill, jenž si bere na paškál všechny armádní a válečná klišé s humorem sobě vlastním.
 
Obsazení: Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar, Adam Sojka, Mathias Deneux, Jakub Rašek, Tom Kopecký, Marek Svobodník, Aya Watanabe a Tereza Kučerová.

Vstupenky lze koupit vzde: http://www.jatka78.cz/#program


Další články
Nahoru