dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Kéž bouře by přišla. Zpěvačka, textařka a skladatelka Iva Marešová představila nové album
Společně s Ivou album v paláci Koruna pokřtili Ivana Jirešová a Josef Vojtek. Foto: archiv

Kéž bouře by přišla. Zpěvačka, textařka a skladatelka Iva Marešová představila nové album

Na pulty prodejen přichází album Ivy Marešové a jejich dvou kolegů Aliaksandra Yasinského (akordeon) a Michaela Vašíčka (kytara). Majitelka sytého barevného altu s širokým rozsahem, vydává po téměř devíti letech své druhé album.

Oproti folkrockovému debutu ´“Na křídlech koní“ z roku 2008, dnes přichází s autorsky sevřenější a mnohem silnější písňovou kolekcí na novém albu „Kéž bouře by přišla“.

maresova_1-nahled

Osobitá a jednotná textová výpověď celého alba a nekompromisní syrové hudební aranžmá písní, postavených převážně na zvuku akordeonu fenomenálního běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského a autentickém projevu zpěvačky.

iva-maresova-nahled Ve svých písních obnažují čistou a neotřelou formou slovanské hudební kořeny.

Posluchačům se tak nabízí naprosto unikátní a na domácí scéně zcela ojedinělý hudební dialog, do kterého vstupuje se svou kytarou i vynikající kytarista Michael Vašíček.

Třešničkou alba je duet Ivy Marešové s Lucií Bílou. Strhující pocit z jeho poslechu si budete chtít prožít opakovaně.

 .


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Dnes v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru