dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražská kultura

Kempovat v centru Prahy na dohled od památek? Na Metronome Festivalu to jde

Postavit si legálně stan u Stromovky, kousek od nejvýznamnějších historických památek Prahy, navíc mít k dispozici wifi, sprchy, občerstvení nebo úschovnu zavazadel na klíček. To vše za 300 korun na dva dny. Takovou možnost společně s parkováním zdarma budou mít lidé, kteří vyrazí 23. a 24. června na Metronome Festival Prague, jenž nabízí 40 koncertů, včetně exkluzivních vystoupení Stinga, Kasabian, Young Fathers, Davida Kollera, Ewy Farné, Monkey Business a dalších.  

Kemp s omezenou kapacitou vyroste na pomezí Stromovky a Výstaviště.

„Přijde na 300 korun za oba dny. Za tyto peníze dostanou návštěvníci parcelu 3×3 metry pro stan a dvě osoby,“ vysvětluje producent Metronome Festivalu Prague Martin Voňka.

V areálu kempu, který se nachází kousek od významných pražských památek, budou podle něj sprchy, keramické splachovací toalety s umyvadly, papírovými ručníky a dezinfekcí, plánuje se občerstvení.

Výhodou je pak parkování zdarma na okolních připravených parkovištích. „Z parkovacích míst návštěvníky na festival převeze kyvadlová doprava. Upozorňujeme, že parkovací místa se musejí dopředu rezervovat.  Kemp i parking platí samozřejmě pouze s platnou vstupenkou na festival,“ dodává Voňka s tím, že veškeré informace návštěvníci naleznou na www.metronomefestival.cz.

Z programu už Metronome před časem zveřejnil exkluzivní zahraniční headlinery: Stinga, jenž právě absolvuje úspěšné celosvětové turné k novému albu 57th & 9th nebo Kasabian. Britská kapela do Prahy dorazí s velmi očekávanou novinkou For Crying Out Loud, která vychází v dubnu. Zahraniční kapely doplní například etiopská zpěvačka Ester Rada, nizozemští psychedeličtí rockeři Birth of Joy nebo indie elektronická kapela Garden City Movement z Tel Avivu.

Velké zážitky slibují i čeští interpreti. Ti se na festivalových pódiích objeví s jinde neviděným exkluzivním programem. David Koller například pozve na scénu rappera Kata a písničkářku Katarzii, Ewa Farna zase překvapí jazzovým setem s respektovaným absolventem Berklee Davidem Dorůžkou a Monkey Business složí poctu zpěváku Georgi Michaelovi a zahrají jeho hity.

Kromě hudebních zážitků dbají organizátoři i na komfort a servis pro návštěvníky. Hudební přehlídka těží například z toho, že nabízí festival se službami a pohodlím, které poskytuje pouze město a na který lze zajet třeba městskou hromadnou dopravou z jakéhokoliv hotelu. Na druhou stranu areál, umístěný částečně v zeleni i v zábavním parku, navodí správnou festivalovou atmosféru.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru