Dnes Čtvrtek - zatazeno 3°C
Zítra Pátek - snih 1°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Ke zlidnění dramatické situace pomohla pohádka na mobilním telefonu

Rok a půl staré batole zůstalo v uzamčeném zaparkovaném autě. Určitě ne první a sotva poslední případ, se kterým se pražští strážníci setkali. Tentokrát se ale vše obešlo bez rozbití okénka. Batole po celou dobu sedělo v klidu v autosedačce a maminka ho zabavila pomocí pohádky na mobilním telefonu, kterou mu pouštěla přes sklo.

Na radotínskou hlídku strážníků se obrátila s žádostí o pomoc žena, která omylem uzamkla auto, ve kterém zůstaly i klíče od vozu a její dítě. Batole naštěstí sedělo v klidu v sedačce a nejevilo žádné známky stresu.

Strážníci proto nejprve oslovili specializovanou firmu, aby jim s otevřením pomohla. Jejich pracovníci pomocí sady vzduchových polštářků s ruční pumpou odtáhli dveře od karoserie a strážník se pokusil dveře skrz pěticentimetrovou mezeru otevřít. Bohužel marně. Vozidlo mělo z výroby takzvané dvojité jištění uzamykání.

Mezitím se na místo dostavil otec dítěte, a protože batole v klidu sledovalo pohádku, kterou mu maminka pouštěla na mobilním telefonu přes sklo, nebylo i nadále nutné násilně auto otevřít, proto strážníci muže naložili do služebního auta a dovezli domů pro náhradní klíče.


Rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou. Ptejte se radní

26. ledna 2021 v 16:50

K plánované rekonstrukci polikliniky na Břevnově se stále může veřejnost vyjádřit. Na dotazy bude zítra odpovídat radní pro strategický rozvoj Eva Smutná přímo v budově polikliniky.

Praha 6: Nápad pro Šestku prodloužen do února

25. ledna 2021 ve 12:54

V listopadu loňského roku vyhlásila Praha 6 již čtvrtý ročník Nápadu pro Šestku. V projektu participativního rozpočtu je připraveno 5 000 000 korun na nápady veřejnosti, která se tímto může podílet na úpravách veřejného prostoru v šesté městské části.

První fáze Rezidence Neklanka se dočkala kolaudace

25. ledna 2021 v 11:59

Developerská společnost Geosan Development dokončila výstavbu dvou bytových domů v první fázi rezidenčního projektu Rezidence Neklanka. Ty se nacházejí přímo u hranice lesa mezi původní vilovou zástavbou v Radlicích v Praze 5, což je necelých pět minut jízdy od Anděla. Všech 31 bytů v dispozicích...

Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

Další články
Nahoru