Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání studentů a firem technického zaměření, které se uskutečnilo na Ministerstvu průmyslu a obchodu, přijal také LOM PRAHA s.p. a jeho dceřiná společnost VR Group, a.s.

Více než dvěma stům žákům zde prezentovaly jak odborné portfolio, tak dílčí pracovní pozice státního podniku, který je více než sto let součástí českého leteckého průmyslu a nyní je aktivně zapojen do průmyslové spolupráce ve strategických modernizačních projektech Armády České republiky.   

Souběžně s tím se na MPO uskutečnil tzv. kulatý stůl na němž představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národního pedagogického institutu a průmyslových společností diskutovali o podpoře technického vzdělávání na školách. LOM PRAHA zde zastupoval ředitel státního podniku Jiří Protiva, který je zároveň členem představenstva Asociace leteckého a kosmického průmyslu ČR a v jeho gesci je oblast vzdělávání.  

Nábor nových zaměstnanců je pro státní podnik LOM PRAHA prioritním procesem. Nabídka pracovních příležitostí je aktuální napříč všemi jeho pěti závody: Závod letadel Praha-Kbely, Závod modernizací a modifikací Praha-Kbely, Závod pohonných jednotek Praha-Malešice, Centrum leteckého výcviku Pardubice, Závod H-1 Náměšť nad Oslavou. Z aktuálně volných pozic lze uvést: nálezový technolog elektrických agregátů nebo mechanik zkušebních zařízení v ZPJ či letecký mechanik pro avioniku nebo drak-motor v ZLD.

Důležitou indicií pro volbu zaměstnání v LOM PRAHA s.p. je příhodná doba neboli zavádění nové moderní techniky do výzbroje Vzdušných sil Armády ČR s profesní perspektivou na několik desítek let. Příklady? Průmyslová spolupráce LOMu ve vrtulníkovém programu H-1 (Bell AH-1Z Viper a UH-1Y Venom), dále v pořízení bojových letounů Lockheed Martin F-35 Lightning II nebo středních transportních letounů Embraer C-390 Millennium.

Den žáků na MPO zahájil ministr průmyslu a obchodu České republiky Jozef Síkela, který ve svém vystoupení poukázal na důležitost tohoto unikátního setkání generace budoucnosti s technologiemi budoucnosti.

Je příjemné konstatovat, že stánek LOM PRAHA a VR Group byl v permanentním obležení a zaměstnanci státního podniku Jaroslav Hrdina, Michal Ptáček, Kristýna Cábocká a z VRG Martin Lysoněk s Alešem Kohnem po celý den trpělivě odpovídali na četné dotazy žáků ze škol v Praze a ve Středočeském kraji.

„Žákům základních škol byly představeny možnosti, které nabízí průmysl k jejich dalšímu profesnímu uplatnění, a to je dobrá zpráva. Oceňuji také diskusi v rámci kulatého stolu, který byl vhodně namixovaný, co se přítomných účastníků týká. Společně se státní správou jednaly průmyslové společnosti a do toho byly ještě zapojeny základní školy a subjekty kariérního poradenství. Za státní podnik je důležité říct, že je třeba neustále podporovat zájem studentů o technické obory a vzbuzovat v nich pozitivní nadšení o technické profese,“ zhodnotil ředitel LOM PRAHA s.p. Jiří Protiva.            

Autor: Pavel Lang


Autor: red

Clubcard poukázky a kupony je možné nově uplatnit na Tesco Online nákupy

Dnes v 15:31

Poukázky a kupony Clubcard získané za body nasbírané při nákupech mohou zákazníci nově uplatnit  i při objednávce na Tesco Online. Platí to i pro exkluzivní studentskou slevu 10 procent s průkazem ISIC.

Zákazníci v Tesco vybírají charitativní projekty, kterým firma věnuje přes 3 miliony korun

22. července 2024 ve 14:05

Ve všech prodejnách Tesco po celém Česku zákazníci vybírají dobročinné projekty, které jsou podle nich nejprospěšnější pro rozvoj komunit. Vítězným organizacím 15. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Tesco rozdělí 3 150 000 korun. Za celou dobu trvání programu od roku...

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Novou šéfkou komunikace innogy bude Zuzana Tylčerová, nahradí Martina Chalupského

26. června 2024 v 19:14

Po více než 20 letech mění skupina innogy vedení své komunikace. Na pozici Head of Corporate Affairs vystřídá Martina Chalupského nová ředitelka Zuzana Tylčerová. Bude přes léto postupně přebírat veškeré kompetence v oblasti externí a interní komunikace, sponzoringu, společenské odpovědnosti a...

Další články
Nahoru