Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Když se krása spojí s pomocí
Karafa a skleničky v akvamarínové barvě. Foto: NF Veolia

Když se krása spojí s pomocí

Vybrat originální dárek není vůbec snadné a příznivci designu si mohou vybrat luxusní dárkovou sadu která se skládá z křišťálové karafy na vodu a dvou sklenic ve světle zelené či akvamarínové barvě.

Design karafy je inspirovaný vlněním vodní hladiny a vytvořila jej studentka Ateliéru skla pražské UMPRUM Lenka Němcová pod vedením Ronyho Plesla. Objem karafy je 1litr a sklenice mají 200ml.

Cena sady je 1 750 korun. Jejím zakoupením přispějete 406 korun do veřejné sbírky NF Veolia k projektu Vraťme vodu přírodě. Stejnou částku pošle do sbírky i Nadační fond Veolia a výtěžek daruje na vykupování mokřadů v ČR, celkem tedy půjde za tento produkt do sbírky 812 korun.

Jak tato karafa pomáhá
Výtěžek z prodeje pomáhá financovat výkup cenných pozemků a obnovou mokřadů v rámci projektu Vraťme vodu přírodě.

Mokřady patří celosvětově mezi biotopy s největší biologickou aktivitou, hned po deštných pralesích a korálových útesech. Domov si v těch českých našly například blatouch bahenní, stulík žlutý či různé kosatce, orchideje a masožravé rostliny.
Ze zvířat jsou mokřady rájem zejména pro ptáky. Hojně obývány jsou také různými druhy vážek a obojživelníků.

Sadu si můžete objednat zde.


Autor: Cen

Baráčníci zvou na ples

28. února 2024 v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

28. února 2024 v 09:58

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do...

Potravinová banka na Novoměstské radnici pokračuje

26. února 2024 v 07:38

Pravidelný výdej pomoci z Potravinové banky probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. V přízemí nádvoří Novoměstské radnice se otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu.

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

24. února 2024 v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Další články
Nahoru