dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Když se cejtíš na hovno, pusť si youtube. Na nádraží se chystá se kontroverzní divadelní párty
Na první pohled „buzní hra“ mluví o lidských právech. Foto: archiv

Když se cejtíš na hovno, pusť si youtube. Na nádraží se chystá se kontroverzní divadelní párty

V rámci svých desátých narozenin uvede Divadlo LETÍ v české premiéře hru kontroverzního německého dramatika Falka Richtera Small Town Boy. Inscenaci připravil slovenský režisér Marián Amsler, který před deseti lety režíroval právě první inscenaci divadla s názvem Letí. 

Inscenace Small Town Boy, s podtitulem Když se cejtíš na hovno, pusť si youtube, bude mít premiéru 2. června od 20 hodin na Nákladovém nádraží Žižkov, od září bude k vidění ve VILE Štvanice.

Divadelní youtube párty na pomezí koncertu, intimní zpovědi, manifestu, kýčovité romance, politické satiry plná popkulturních odkazů nekompromisně střílí do vlastních řad. Jak se nám žije ve svobodném světě? Je homosexualita stále ještě stigmatem? Kdo je vlastně vyděděncem naší společnosti? Na první pohled „buzní hra“ hovoří o lidských právech, o Rusku, o Putinovi, o náladě a vyhrocených emocích v dnešní společnosti vzhledem k otázkám LGBT komunity.

„Inscenace Small Town Boy navazuje na dramaturgickou linii her dotýkajících se tématu homosexuality, jako je tomu například v naší inscenaci Po Fredrikovi, která v blízké době dosáhne neuvěřitelných šedesáti repríz. V nové inscenaci ale možná ještě trochu více přitvrdíme, vybízí nás k tomu pro Richterovu tvorbu typicky kontroverzní text. Těšit se ale můžete i na populární hudební hity v nových aranžmá Ivana Achera zpívané naživo,“ uvádí dramaturgyně Marie Špalová.

Více informací na www.divadlo-leti.cz a www.nakladovenadrazizizkov.cz. Rezervace vstupenek na produkce@divadlo-leti.cz, tel.: 777 583 355. Premiéra je již zadaná, nicméně na11. června a 13. srpna jsou lístky v prodeji.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru