Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Když při přepadení pejskaře nic nedostal, tak se před útěkem omluvil a rozplakal
Po zveřejnění výzvy v médiích se muž sám dostavil na policejní služebnu. Ilustrační foto: archiv

Když při přepadení pejskaře nic nedostal, tak se před útěkem omluvil a rozplakal

Kriminalisté pátrali po totožnosti mladého muže, kterého podezírali z listopadového přepadení pejskaře. Loupežník nebyl úspěšný a ještě před útěkem s prázdnou se omluvil a rozplakal. Po zveřejnění pátrací relace v médiích se sám přihlásil na policii.

Od středy 25. listopadu pracují kriminalisté prvního policejního obvodu na objasnění případu, který se stal brzy ráno v Osadní ulici v Holešovicích. K pejskaři, který tam kolem druhé hodiny venčil svého labradora, znenadání přistoupil neznámý muž.

Nečekaně na něj namířil krátkou střelnou zbraň a požadoval hotovost. Přepadený však u sebe peníze, ani jiné cennosti neměl a muži tak nemohl vyhovět. Následně mezi oběma proběhl krátký rozhovor, během kterého se „loupežník“ rozplakal a s omluvou z místa události utekl.

„Kriminalisté v rámci prověřování celého případu zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý viděn při nákupu v nedaleké čerpací stanici a také jeho další pohyb. To, když si zavolal pravděpodobně neoznačené vozidlo taxi, ve kterém odjel neznámo kam,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté zároveň požádali vveřejnost o pomoc při pátrání po muži. Ten se jen pár hodin po zveřejnění policejní výzvy sám dostavil na policejní služebnu, kde bude k celému případu vyslechnut," uvedl mluvčí.

V případě dopadení a odsouzení, hrozí mladému muži za zmiňovaný skutek, až desetiletý trest odnětí svobody.


Dva muži skončili v péči záchranářů

Včera v 08:51

Jednoho našli na autobusové zastávce v Praze 9, druhého na tramvajové v Praze 6. V obou případech strážníky přivolali kolemjdoucí.

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Další články
Nahoru