Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Když při přepadení pejskaře nic nedostal, tak se před útěkem omluvil a rozplakal
Po zveřejnění výzvy v médiích se muž sám dostavil na policejní služebnu. Ilustrační foto: archiv

Když při přepadení pejskaře nic nedostal, tak se před útěkem omluvil a rozplakal

Kriminalisté pátrali po totožnosti mladého muže, kterého podezírali z listopadového přepadení pejskaře. Loupežník nebyl úspěšný a ještě před útěkem s prázdnou se omluvil a rozplakal. Po zveřejnění pátrací relace v médiích se sám přihlásil na policii.

Od středy 25. listopadu pracují kriminalisté prvního policejního obvodu na objasnění případu, který se stal brzy ráno v Osadní ulici v Holešovicích. K pejskaři, který tam kolem druhé hodiny venčil svého labradora, znenadání přistoupil neznámý muž.

Nečekaně na něj namířil krátkou střelnou zbraň a požadoval hotovost. Přepadený však u sebe peníze, ani jiné cennosti neměl a muži tak nemohl vyhovět. Následně mezi oběma proběhl krátký rozhovor, během kterého se „loupežník“ rozplakal a s omluvou z místa události utekl.

„Kriminalisté v rámci prověřování celého případu zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý viděn při nákupu v nedaleké čerpací stanici a také jeho další pohyb. To, když si zavolal pravděpodobně neoznačené vozidlo taxi, ve kterém odjel neznámo kam,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté zároveň požádali vveřejnost o pomoc při pátrání po muži. Ten se jen pár hodin po zveřejnění policejní výzvy sám dostavil na policejní služebnu, kde bude k celému případu vyslechnut," uvedl mluvčí.

V případě dopadení a odsouzení, hrozí mladému muži za zmiňovaný skutek, až desetiletý trest odnětí svobody.


Autor: Jan Puci

Agresivní opilec skončil na záchytce

Dnes ve 13:25

Do Strakonické ulice byla v pátek po 20. hodině vyslána hlídka strážníků k prověření oznámení o muži, který vstupuje do frekventované vozovky a ohrožuje sebe i projíždějící auta. 

Vandal zaútočil na Národní technickou knihovnu

Dnes ve 13:13

Strážníci z Prahy 6 včera řešili případ muže, který kamenem rozbil skleněnou tabuli Národní technické knihovny a rozhazoval koše v okolí. 

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Další články
Nahoru