dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Když chodí kluci s klukama a holky s holkama. Láska bude tématem letošního Prague Pride
Účastnice loňského průvodu hrdosti. Foto: Eva Kořínková / www.praguepride.cz

Když chodí kluci s klukama a holky s holkama. Láska bude tématem letošního Prague Pride

Láska bude tématem festivalu Prague Pride 2016, který proběhne od 8. do 14. srpna. Šestý ročník festivalu s lesbickou, gay, bisexuální a transgender tematikou chce upozornit na to, že všichni máme stejné právo na lásku.

„Všichni se rodíme s darem milovat, po lásce toužíme a také si ji zajisté všichni zasloužíme. Přesto v české společnosti pro lásku stále existují překážky, ať už jsou to projevy homofobie vůči LGBT párům, zákaz adopce dětí partnera u stejnopohlavních párů nebo zákaz manželství pro gaye a lesby,“ uvedla ředitelka festivalu Prague Pride Kateřina Saparová.

Pražský festival, který je největší pride událostí ve východní Evropě, se proto letos zaměří na radost z lásky a vyzve účastníky, aby sami vyjádřili, koho milují. Kampaň „MILUJU___“ připravila agentura TL5.

Láska v mnoha svých podobách se prolne celým programem Prague Pride 2016. V nabídce bude více než stovka akcí včetně výstav, divadel, filmových projekcí, koncertů, veřejných debat, konferencí i sportovních aktivit. Hlavními festivalovými místy budou opět Pride Village na Střeleckém ostrově, Pride Theater ve Švandově divadle a Pride House v prostorách Langhans – Centra Člověka v tísni, kde budou probíhat veřejné debaty. Na zahajovacím koncertě v pondělí 8. srpna na Střeleckém ostrově vystoupí Adam Mišík, Vladivojsko a swingová legenda Jitka Zelenková.

Vyvrcholení Prague Pride 2015 na Letné

Hlavním hostem letošního festivalu bude Omar Sharif Jr., LGBT aktivista a první veřejně vyoutovaný gay v arabském světě, vnuk slavného herce Omara Sharifa. Do Prahy však zamíří další významné mezinárodní osobnosti, jako transgender kněz Shannon T. L. Kearns, Jacob Huang z čínské LGBT neziskovky Aibai, ruský umělec Slava Mogutin, který kvůli své sexuální orientaci musel opustit svou zemi, nebo spoluzakladatel celosvětově rozšířeného řádu The Sisters of Perpetual Indulgence ze San Franciska, vystupující pod jménem sestra Vish PHB. V Praze se americké i české členky řádu zúčastní řady akcí včetně jízdy Duhovou tramvají v rámci prevence HIV.

Novinkou letošního ročníku bude dvoudenní sympozium o LGBT turismu, které vůbec poprvé ve východní Evropě otevře také téma potřeb transgender turistů. Na akci vystoupí experti a expertky z USA, Velké Británie, Německa i Číny. Záštitu nad sympoziem převzala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Vrcholem Prague Pride bude tradičně průvod Prahou v sobotu 13. srpna, který vyjde z Václavského náměstí ve 13 hodin směrem do Letenských sadů. Sobotní průvod zároveň vzdá symbolickou úctu obětem tragického útoku z amerického Orlanda vypuštěním balonků a minutou ticha.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru