dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Kdysi oblíbené trhy na Žižkově znovu ožívají
Kdysi platilo tržiště na Prokopově náměstí za jedno z nejoblíbenějších z celé Prahy a lokalita dolního Žižkova byla hojně navštěvována. Foto: www.kauza3.cz

Kdysi oblíbené trhy na Žižkově znovu ožívají

Žižkovské trhy na Prokopově náměstí budou během letních měsíců nabízet umění, šperky, módu, dekorace nebo hračky a naváží tak na oblíbenou tradici a zároveň podpoří drobné podnikatele. Trhy se konají 23. 7., 6. 8., 20. 8. a 3. 9. vždy od 10 do 17 hodin. Součástí trhů budou i komentované prohlídky, které budou začínat vždy ve 14 hodin a budou se věnovat pamětihodnostem a významným osobnostem Žižkova. Atmosféru trhů podtrhne i stylový hudební doprovod.

První trh, který se koná 23. července, bude zaměřen na módu, oblečení, šperky a jiné módní doplňky. Veškeré zboží je ručně vyráběno a každý kousek je originál. Komentovaná prohlídka se bude věnovat historickým náměstím Žižkova.

Další trh 6. srpna se tematicky zaměří na dům, byt, zahradu a dekorace. I tentokrát nebude chybět komentovaná vycházka, jež se zaměří na významné žižkovské osobnosti.

Třetí trh 20. srpna představí umění od olejomaleb až po různé doplňky a šperky. Pro děti budou přichystány dílničky, kde si budou moct samy vyrobit malý umělecký předmět. Komentovaná prohlídka se zaměří na historické budovy dolního Žižkova.

Poslední letní trh 6. září bude věnován dětem a hračkám a nebude chybět bohatý kulturní program, který zpříjemní rodičům a dětem začátek školního roku. Naučná prohlídka Žižkova bude zakončena překvapením.

I. trh 23. 7.: móda, oblečení, šperky, kabelky, módní doplňky…

II. trh 6. 8.: vše pro dům, byt a zahradu, ostatní dekorace…

III. trh 20. 8.: umělecké a výtvarné předměty, módní doplňky…

IV. trh 3. 9.: hračky, dětské oblečení, školní potřeby…
 


Další články
Nahoru