dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Kdy to jede? Nádražní válce posloužily pro vznik Veršomatu, poezii už lze číst na Kampě
U veršomatu se můžete občerstvit exotickou poezií. Foto: Praha 1

Kdy to jede? Nádražní válce posloužily pro vznik Veršomatu, poezii už lze číst na Kampě

Lyrickými básněmi domácích i zahraničních autorů si mohou zpříjemnit den návštěvníci Kampy. Od včerejška tam totiž stojí Veršomat – dočasný altánek s poezií.

Veršomat se skládá z unikátní konstrukce z nádražních válců, na nichž si lidé dříve hledali svůj vlakový spoj. Válce jsou součástí poetické atmosféry nádraží, jež postupně mizí; takto dostávají nový význam a mohou obohatit další veřejný prostor.

versomat-clanek-nahled Za projektem Veršomatu – stejně jako například za populárními Piány na ulici – stojí kavárník Ondřej Kobza. Autorem podoby Veršomatu je Bořivoj Stamberg, kurátorem básní Aleš Roleček.

Poezií z Veršomatu se mohou návštěvníci Kampy potěšit až do konce června. „Praha 1 podobné projekty, jako je Veršomat, s chutí podporuje. Jde o originální, autentické a svěží dílko, které navíc skvěle zapadá do celkové atmosféry Kampy a historického centra metropole vůbec,“ říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru