dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Kdy bude hotov tunel Blanka? Vedení města termín nesdělilo, hovoří o srpnu či září
Tunel Blanka. Ilustrační foto: tunelblanka.cz

Kdy bude hotov tunel Blanka? Vedení města termín nesdělilo, hovoří o srpnu či září

Pražští zastupitelé debatovali o tunelovém komplexu Blanka. Opozice vyčítala vedení města, že nesdělilo termín, kdy bude Blanka zprovozněna. Hovoří se o srpnu, nebo září. Definitivní termín ale město zatím nesdělilo.

Termín, kdy bude dokončen tunelový komplex Blanka, požadovali po náměstkovi primátora Jiřím Nouzovi (TOP 09) opoziční zastupitelé. Nouza uvedl, že nechce slibovat něco, co by pak zase měnil. Připustil, že v debatě jsou srpen nebo září 2014. Není to ale definitivní. „Stále platí, že dne 14. 1. 2014 Hlavní město Praha obdrželo oznámení o podání žaloby a žalobu podanou ze strany Inženýring dopravních staveb,“ řekl. Praha je žalována o 144 800 000 korun.

„Žaloba je předmětem právní analýzy a bližší informace o vývoji tohoto sporu budou podány na příštím jednání zastupitelstva,“ dodal. S Metrostavem je podle něj plánováno jednání. Podle zastupitele Karla Březiny (ČSSD) jsou diskuse o srpnu či září příliš vágní. „Mělo by to být upřesněno. Byl by rozdíl, pokud by bylo myšleno 1. srpna, či 30. září, nebo 31. srpna, či 1. září,“ řekl.

Občany zajímá jediné: termín dokončení Blanky

„Kdyby byl komplex Blanky zprovozněn, změní se zásadně situace v Praze. Byl by to první krok k tomu, aby město začalo fungovat lépe,“ řekl bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Vadí mu, že dodnes nebylo vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele zajišťovací technologie, což má být investice v řádu 100 milionů korun.

„Vedení města zajímají spíš detaily, jestli faktura byla podepsána červeným, nebo modrým inkoustem. Čekal bych komplexnější přístup. Město se snaží vybruslit z problémů,“ uvedl zastupitel Lubomír Ledl (za KSČM).

Starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková (ODS) uvedla, že občany zajímá jediné: termín dokončení Blanky. V Praze 6 jsou podle jejích slov dopravní zácpy. „Jsou ucpané ulice Milady Horákové nebo Jugoslávských partyzánů,“ řekla.

Zastupitelé vyčítali městu i to, že není dispečink, který by provoz tunelu řídil, dnes se hledá náhradní řešení. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) reagoval, že problém se neřešil v uplynulých dvou letech. „Bylo to strkání hlavy do písku,“ řekl.


Další články
Nahoru