dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Kdo snědl nejrychleji bochník chleba a čtvrtkilovku másla? No přece Maxijedlík!
Jaroslav Němec alias Maxijedlík při letošní soutěži v Máslovicích. Foto: Pavel Novotný

Kdo snědl nejrychleji bochník chleba a čtvrtkilovku másla? No přece Maxijedlík!

Doprovodnou akcí 31. ročníku pochodu do Máslovic byla uplynulou sobotu i soutěž v pojídání bochníku chleba a čtvrt kila másla. Loňské vítězství obhajoval Jaroslav Němec, který má přezdívku Maxijedlík. Přeborník v pojídání měl letos pět soupeřů. „Bylo to tentokrát těžké, správný adrenalin. Ale nakonec jsem vyhrál,“ sdělil serveru Pražský patriot.

Loni bochník chleba a čtvrt kilogramu másla spořádal za 9 minut a 24 vteřin. Letos se organizátoři rozhodli čas neměřit. „Ráno proběhla před cestou do Máslovic klasická snídaně a pak už jsem nejedl, nebyl čas,“ popsal hodiny před závodem Němec, který si dal po soutěži grilovanou klobásu.

 „Máslo jím denně, to se nezmění ani po Máslovicích,“ sdělil muž, který se každý rok zúčastní několika desítek soutěží v pojídání jídel na čas a málokdy odejde poražen. „Soutěžím už 14 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Občas stihnu jíst na čas během jednoho dne i ve třech soutěžích, když to není moc daleko od sebe,“ sděluje Němec.

V Máslovicích Němec už letos jednou soutěžil. V lednu přijel na masopust, který obohatila soutěž v pojídání jitrnic. Pět soutěžících do sebe ládovalo tradiční zabijačkový pokrm tři minuty. Maxijedlík vyhrál s velkým náskokem, snědl 1,2 kilogramu jitrnic.

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl v televizní show Jana Krause během dvou minut 24 a půl! Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

 „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ usmál se. Podle svého lékaře je v pořádku. „Pokud bude zdraví sloužit, chci v soutěžích v pojídání pokračovat,“ dodal.

maxijedlik-2 maxijedlik-3


Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Dnes v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru