dnes
Sobota - jasno
8°C
zítra
Neděle - jasno
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih
5°C
Kdo snědl nejrychleji bochník chleba a čtvrtkilovku másla? No přece Maxijedlík!
Jaroslav Němec alias Maxijedlík při letošní soutěži v Máslovicích. Foto: Pavel Novotný

Kdo snědl nejrychleji bochník chleba a čtvrtkilovku másla? No přece Maxijedlík!

Doprovodnou akcí 31. ročníku pochodu do Máslovic byla uplynulou sobotu i soutěž v pojídání bochníku chleba a čtvrt kila másla. Loňské vítězství obhajoval Jaroslav Němec, který má přezdívku Maxijedlík. Přeborník v pojídání měl letos pět soupeřů. „Bylo to tentokrát těžké, správný adrenalin. Ale nakonec jsem vyhrál,“ sdělil serveru Pražský patriot.

Loni bochník chleba a čtvrt kilogramu másla spořádal za 9 minut a 24 vteřin. Letos se organizátoři rozhodli čas neměřit. „Ráno proběhla před cestou do Máslovic klasická snídaně a pak už jsem nejedl, nebyl čas,“ popsal hodiny před závodem Němec, který si dal po soutěži grilovanou klobásu.

 „Máslo jím denně, to se nezmění ani po Máslovicích,“ sdělil muž, který se každý rok zúčastní několika desítek soutěží v pojídání jídel na čas a málokdy odejde poražen. „Soutěžím už 14 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Občas stihnu jíst na čas během jednoho dne i ve třech soutěžích, když to není moc daleko od sebe,“ sděluje Němec.

V Máslovicích Němec už letos jednou soutěžil. V lednu přijel na masopust, který obohatila soutěž v pojídání jitrnic. Pět soutěžících do sebe ládovalo tradiční zabijačkový pokrm tři minuty. Maxijedlík vyhrál s velkým náskokem, snědl 1,2 kilogramu jitrnic.

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl v televizní show Jana Krause během dvou minut 24 a půl! Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

 „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ usmál se. Podle svého lékaře je v pořádku. „Pokud bude zdraví sloužit, chci v soutěžích v pojídání pokračovat,“ dodal.

maxijedlik-2 maxijedlik-3


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Včera ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Další články
Nahoru