dnes
Úterý - skorojasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Kdo snědl nejrychleji bochník chleba a čtvrtkilovku másla? No přece Maxijedlík!
Jaroslav Němec alias Maxijedlík při letošní soutěži v Máslovicích. Foto: Pavel Novotný

Kdo snědl nejrychleji bochník chleba a čtvrtkilovku másla? No přece Maxijedlík!

Doprovodnou akcí 31. ročníku pochodu do Máslovic byla uplynulou sobotu i soutěž v pojídání bochníku chleba a čtvrt kila másla. Loňské vítězství obhajoval Jaroslav Němec, který má přezdívku Maxijedlík. Přeborník v pojídání měl letos pět soupeřů. „Bylo to tentokrát těžké, správný adrenalin. Ale nakonec jsem vyhrál,“ sdělil serveru Pražský patriot.

Loni bochník chleba a čtvrt kilogramu másla spořádal za 9 minut a 24 vteřin. Letos se organizátoři rozhodli čas neměřit. „Ráno proběhla před cestou do Máslovic klasická snídaně a pak už jsem nejedl, nebyl čas,“ popsal hodiny před závodem Němec, který si dal po soutěži grilovanou klobásu.

 „Máslo jím denně, to se nezmění ani po Máslovicích,“ sdělil muž, který se každý rok zúčastní několika desítek soutěží v pojídání jídel na čas a málokdy odejde poražen. „Soutěžím už 14 let, baví mě to, je pro mě adrenalin pozorovat soupeře, jak se mnou bojují. Občas stihnu jíst na čas během jednoho dne i ve třech soutěžích, když to není moc daleko od sebe,“ sděluje Němec.

V Máslovicích Němec už letos jednou soutěžil. V lednu přijel na masopust, který obohatila soutěž v pojídání jitrnic. Pět soutěžících do sebe ládovalo tradiční zabijačkový pokrm tři minuty. Maxijedlík vyhrál s velkým náskokem, snědl 1,2 kilogramu jitrnic.

Pojídá sladké i slané, od ovocných knedlíků, přes chilli až po natvrdo vařená vejce, kterých se zavázanýma rukama za zády snědl v televizní show Jana Krause během dvou minut 24 a půl! Tímto výkonem, při kterém navíc vše zapíjel syrovými vajíčky, se stal světovým rekordmanem.

 „Mám výtečný metabolismus, tělo vše hned spálí, takže nepřibírám,“ usmál se. Podle svého lékaře je v pořádku. „Pokud bude zdraví sloužit, chci v soutěžích v pojídání pokračovat,“ dodal.

maxijedlik-2 maxijedlik-3


Konference: Naše evropské dědictví a budoucnost Evropy

Dnes v 07:52

Starosta Praha 5 Pavel Richter ve spolupráci s Evropským Institutem Renaissance z.ú. a Unií evropských federalistů při příležitosti oslavy Dne Evropy – Schumannova dne zve ve čtvrtek 24. května v 17:30 do sálu Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, 15, na konferenci a následnou diskuzi na...

Praha 11: Představte váš projekt sousedům a získejte podporu

Dnes v 07:22

Radnice se ptala svých občanů: Chcete v Praze 11 odpočinkové zóny, podzemní kontejnery, pingpongové stoly nebo třeba nové dětské hřiště?

Praha 5: Motolské údolí - veřejná prezentace projektu

Dnes v 07:01

Prezentaci projektu Motolské údolí (Plzeňská-Vrchlického) představí dnes v 18 hodin architekti studia A69 – Architekti s.r.o v zasedací síni ZMČ, Štefánikova 13–15, Praha 5.

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

20. května 2018 v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

20. května 2018 v 08:18

Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na čtvrtečním zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy. 

Další články
Nahoru