dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Víkendové tipy

Kdo si hraje, nekouše. Černý Most rozštěká PEStival

PEStival, aneb Kdo si hraje, nekouše, se koná 19. září na travnaté ploše mezi stanicí metra Černý Most a Centrem Černý Most. Na své si při ní přijdou nejen psi, ale také jejich majitelé. 

Návštěvníci se mohou těšit na ukázky psích sportů, práce s asistenčními psy nebo na ukázky základní ovladatelnosti. Připraveny jsou také soutěže, občerstvení a děti jistě potěší skákací hrad. Celý program je zdarma.

PEStival není jen o zábavě. Má působit i poučně a výchovně. Návštěvníkům budou na místě k dispozici odborníci, kteří jim poradí, jak mají se svým čtyřnohým svěřencem správně pracovat a jak jej vést k poslušnosti. Samozřejmostí je také osvěta, jejímž cílem je zdůraznit, že majitel má za své zvíře zodpovědnost zahrnující nejen správnou péči, ale i úklid po něm.

Festival začíná už v 10 hodin dopoledne, a sice Srazem majitelů malých psích plemen, pro které budou připraveny odborné přednášky o zdraví a chovu malých psů, a také zajímavá soutěž. Hlavní program PEStivalu – tentokrát už zaměřený na všechny psy bez rozdílu velikosti, rasy či původu – odstartuje ve 14 a skončí v 18 hodin.

Na místě budou návštěvníkům k dispozici dvě arény. V první, větší, zájemci uvidí ukázky základní ovladatelnosti, obrany, práce s asistenčními psy, ukázky odchytů, agility, dogdancingu, dog frisbee nebo dog racingu. Ve druhé aréně bude v dopoledních a posléze i odpoledních hodinách probíhat soutěž Psí stezka, při níž si návštěvníci ověří, jak se svým psem umějí pracovat.

Po celou dobu budou návštěvníkům na místě k dispozici kynologové a další odborníci, kdo bude chtít, bude moci svého psa svěřit do péče kadeřníka.

Všichni účastníci PEStivalu jsou povinni řídit se platnou legislativou pro chov psů v Česku (povinné očkování proti vzteklině). Na akci je zakázáno volné pobíhání psů, každý účastník si za svého čtyřnohého svěřence zodpovídá.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru