Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kdo se přiblíží aquatlonovému triumfu? V Praze se uskuteční předposlední závod
Plavecká část se uskuteční na obvyklé vzdálenosti 400 metrů. Ilustrační foto: Česká triatlonová asociace

Kdo se přiblíží aquatlonovému triumfu? V Praze se uskuteční předposlední závod

Už jen dva závody zbývají v kalendáři Českého poháru v aquatlonu. Ten nejbližší se uskuteční v neděli 21. dubna na Praze 11. Svými distancemi přitom bude nahrávat dobrým plavcům.

Díky dosavadnímu průběhu aquatlonového poháru se dá očekávat, že v posledních dvou závodech budeme sledovat dramatický souboj o celkové první místo. Na to se chystá útočit hned několik závodníků zlínského klubu Titan Trilife.

Mezi muži má nejlepší výchozí pozici Šimon Koblížek, vítěz posledních dvou ročníků aquatlonového poháru drží aktuálně bilanci jednoho vítězství a jednoho druhého místa. Do celkového pořadí se přitom počítají tři nejlepší výsledky.

Radim Grebík má v této chvíli na kontě dvě druhá místa, pokud by se mu ale podařilo zvítězit v Praze, kde Koblížek zatím chybí na startovní listině, šli by oba závodníci do posledního závodu v Českých Budějovicích se stejnou bilancí – rozhodnout by tak musel až poslední závod celé série, který bude zároveň mistrovstvím republiky.

V Praze to ale Grebík nebude mít jednoduché. Na startu bude například reprezentant Jakub Marek, který se minulý týden představil na halovém mistrovství světa v etriatlonu, nebo Pavel Wohl, český reprezentant v dlouhém triatlonu.

Mezi ženami je v této chvíli největší favoritkou Tereza Svobodová, která si do celkového pořadí připsala body za jedno první a jedno druhé místo. Pokud se jí v neděli podaří zvítězit, zajistí si tím i celkový triumf. Konkurovat ji v Praze bude například Hana Kolářová, bronzová medailistka ze závodu v Příbrami.

Pražský závod bude ovšem nahrávat silným plavcům, což je pro Svobodovou malá komplikace. Zatímco plavecká část se uskuteční na obvyklé vzdálenosti 400 metrů, běh bude tentokrát kratší. V Parku u Chodovské tvrze se totiž poběží „jen“ 3300 metrů, nikoliv běžných 5 kilometrů.

Plavecká část začíná v bazénu areálu Jedenáctka v 9:30 hodin. První běžci se na trať vydají ve 13:45. Čekají je většinou asfaltové stezky s mírnými kopečky v příjemném městském parku, jehož výhodou je také blízkost bazénu. Startovat se bude Gundersenovou metodou dle rozestupů z plavecké části.


Autor: red

Tenisový turnaj o pohár starosty Prahy 14

Dnes v 07:25

Tenisový turnaj ve čtyřhře pro dospělé neregistrované hráče o pohár starosty se uskuteční na tenisových kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě v sobotu 25. května od 8 hodin.

Outdoor fitness a Nordic walking v Praze 4

11. května 2024 v 09:31

Pravidelné sportovní dny pro malé i velké se opět vrací na čtvrtou městskou část, a to hned na dvou místech a ve dvou termínech. V Parku Na Pankráci to budou pondělní odpolední Outdoor Fitness pro malé i velké děti a v Krčském lese pak odpolední středeční Nordic walking pro děti i dospělé. Obě...

Praha 10: Běh pro dobrou věc

8. května 2024 v 18:46

Běžecký závod pro malé i velké se koná v sobotu 18. května.

Běh pro Paměť národa se koná v Oboře Hvězda již 11. května

8. května 2024 v 10:01

V průběhu května se již podeváté od založení neziskové organizace Post Bellum koná tradiční Běh pro Paměť národa. Sportovní klání proběhne napříč celou Českou republikou. Největší akcí zůstává pražský závod, který připadá na sobotu 11. května. I letos na závodníky čeká ověřený terén Obory Hvězda....

Úřad vlády připomene výročí konce války nasvícením Strakovy akademie

8. května 2024 v 06:18

Úřad vlády ČR se zapojí do oslav Dne vítězství. Ve středu 8. května na státní svátek slavnostně nasvítí sídlo vlády, Strakovu akademii, do české trikolóry.

Hokej, fotbal i olympiáda: Žluté lázně startují sportovní super léto

7. května 2024 v 09:56

V areálu Žluté lázně v Podolí začíná sportovní super léto. Na břeh Vltavy mohou přijít fanoušci Mistrovství světa v hokeji, Mistrovství Evropy ve fotbale i olympiády sledovat vybraná sportovní klání. Těšit se mohou ve vybrané dny na doprovodný program a soutěže. Návštěvníci také mohou využít...

ZRUŠENO: Rodinné sportovní hry 2024

7. května 2024 v 09:52 | Aktualizováno 22. dubna 2024, 09:52

Praha 13 zve všechna týmová družstva na 12. ročník Rodinných sportovních her.

Kondiční sportování s Nordic Walking

7. května 2024 v 05:11

Kondiční sportování s Nordic Walking ve středu 8. května od 10 hodin. Severská chůze je sport pro všechny, všech věkových kategorií a různé sportovní výkonnosti.

X RUN, rodinný běh v Praze 10

6. května 2024 v 07:36

Na Sídlišti Solidarita se v sobotu 18. května koná běžecký závod X RUN, pořádaný radnicí Prahy 10. Tento závod je otevřený pro účastníky všech věkových kategorií, začátečníky i protřelé závodníky.

Praha 15 vyhlásí Sportovce roku 2023

6. května 2024 v 05:26

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2023 Prahy 15 se koná 20. května.

Úterky a čtvrtky budou v Praze 10 patřit józe

5. května 2024 v 08:52

Od května až do září se v Praze 10 cvičí venku jóga.

Uprchlíci budou mít na olympiádě v Paříži vlastní fanouškovský kotel

4. května 2024 ve 12:58

Warner Bros. Discovery (WBD) vyzvala všechny evropské olympijské fanoušky, aby vyjádřili podporu Uprchlickému olympijskému týmu. Mají tak učinit vytvořením nové fanouškovské komunity, kterou dají těmto sportovcům najevo, že mají jejich obdiv už během příprav na...

ZŠ Na Líše nabízí k pronájmu venkovní hřiště

4. května 2024 v 07:58

Michelská základní škola v ulici Na Líše nabízí pronájem sportovního hřiště ve všedních dnech v odpoledních hodinách. Provozní doba je od15 do18:30 hodin, v zimním období pouze do17 hodin. Hřiště lze využít na fotbal, basketbal, volejbal, nohejbal, vybíjenou, tenis, florbal nebo atletiku. Cena za...

Další články
Nahoru