dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Kdo opraví sunoucí se svah nad Šlechtovkou, zn. levně?
Historická budova Šlechtovy restaurace. Foto: P. Paprika / Wikimedia Commons

Kdo opraví sunoucí se svah nad Šlechtovkou, zn. levně?

Hlavní město hledá firmu, která opraví sesouvající se svah ve Stromovce nad chátrající Šlechtovou restaurací. Město předpokládá, že za opravu svahu vítězi výběrového řízení zaplatí maximálně 1,5 milionu korun. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek magistrátu.

Ve Stromovce se svah sesunul naposledy v roce 2011. Podmáčený svah vyvrátil několik stromů. Magistrát nechal místo sesuvu oplotit. Svah sledovali průběžně odborníci.

„Předmětem plnění veřejné zakázky jsou terénní úpravy za rekonstruovanou opěrnou zdí v celkové délce 48,6 metrů a provizorní zajištění sklepních prostor sousedících s rekonstruovanou opěrnou zdí," píše se v materiálu. Součástí zakázky jsou rovněž sadové a vegetační úpravy v celé ploše nad opěrnou zdí.

Zájemci mohou nabídky městu předkládat do pátku 27. prosince 2013. Hlavním hodnotícím kritériem pro výběr firmy bude cena. Tu magistrát předpokládá do 1,537 milionu korun, přesná cena ale vzejde z výběrového řízení.

Problémy se sesuvy jsou v Královské oboře už několik let. Například v červnu 2011 se tam hnula masa hlíny o rozměrech 20×50 metrů, a to i se vzrostlými stromy. Tehdy půda bezprostředně ohrozila chátrající budovy Šlechtovy restaurace, která je kulturní památkou a její nejstarší část pochází z konce 17. století.

Město ji plánovalo několikrát opravit, naposledy ale rekonstrukci odložilo v březnu 2012 kvůli údajně předraženému projektu.


Další články
Nahoru