dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Kdo miluje bylinky, jídlo a jaro, přijďte na Jiřák

Slavnost jarních bylinek je pro všechny, kteří milují byliny, květiny a zajímají se o jejich využití, pěstování i gastronomii, se koná v pátek a v sobotu na farmářském tržišti na Jiřáku.

Najdete záplavu bylinek přímo od nejlepších českých pěstitelů i rady pro pěstování. Kromě bylin se potěšíte i sazenicemi pestrých květin a sukulentů, sazenicemi balkonových rajčátek nebo převislých lesních jahod.

Ochutnáte čerstvě lisované zeleninové, bylinkové nápoje nebo zajímavé čaje jako japonská matcha v biokvalitě. Přímo na místě bude lis na olej a volný prodej panenských olejů, novinka je hořčičný olej s bazalkou, a mletý ostropestřec či konopí, vhodné například na výrobu domácí „nutely“.

K sázení patří i květináče, a to i samozavlažovací, okenní nebo balkonové. A nebudou to jen bylinky a sázení, ale i špičková gastronomie a kulinářství, která pracuje s bylinami a rostlinami jako s důležitou ingrediencí. Představí se vietnamská a marocká kuchyně, čokolatiérky, které kouzlí nejen s čokoládou, ale i s bylinami, bylinková domácí zmrzlina.

Ve smaltovací dílně si rodiče a děti v sobotu můžou vytvořit vlastní smaltovaný hrneček nebo dekoraci na zeď – smaltovanou „jarní“ ještěrku nebo pestrého motýla, výrobek vám poté vypálí dílna Smaltum.

Ve workshopu se naučíte základům výroby domácí a přírodní kosmetiky za pomoci esenciálních olejů s dívkami z kosmetické manufaktury Květena.

Na náměstí můžete i jen tak posedět a poslouchat živou rytmickou latinskou hudbu od Praguematic.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru