Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sport

Kde v Praze sledovat mistrovství světa ve fotbale 2022?

Světový fotbalový šampionát se tentokrát koná v neobvyklém termínu, takže zážitek kazí kazí nejen opětovná česká neúčast, ale také všudypřítomná zima a brzký soumrak. Sledování na zahrádkách a v nejrůznějších fanzónách tak nepřichází v úvahu, pokud se tedy nevydáte do teplejších krajin nebo přímo do místa dění, Kataru, který ovšem patří mezi vůbec nejdražší země k navštívení. Zbývající možnosti pak zahrnují sledovat utkání doma, případně uspořádat společné sledování s přáteli nebo se vydat zažít trochu kolektivní fotbalové atmosféry do hospody, hostince, baru či restauračního zařízení. Některé podniky jsou ovšem příliš intelektuální a programově antifotbalové, jiné považují televizní obrazovku za buržoazní přežitek a sázejí na to, že nejlepší zábava vychází z mezilidských interakcí. Kam se tedy vydat, pokud si chcete vychutnat sledování výkonů nejlepších fotbalistů planety vychutnat u sklenice něčeho dobrého, s pohotovou obsluhou a v příjemném prostředí?

Vychutnejte si fotbalové mistrovství světa v centru Prahy za rozumné ceny

Centrum Prahy je doslova prošpikováno hospodami, bary, restauracemi a dalšími podniky, mnoho z nich jsou ale spíše lákadla pro turisty nebo rovnou turistické pasti a nejen, že jejich cenová politika se obvykle pohybuje v cifrách, se kterými běžný Pražan obvykle operuje, pokud plánuje exotickou dovolenou nebo uvažuje o pořízení nového mobilního telefonu či jiné finančně náročné elektroniky.

jaros-bar

Naštěstí se kousek od Náměstí Republiky, v Masné ulici přímo za Kotvou ukrývá nenápadný podnik nesoucí název Hostinec U Templáře. Jedná se o typickou “plzeňskou” hospodu s fortelným dřevěným nábytkem. Nikdo si tu na nic nehraje a proto vypadá interiér možná trochu skromně, ale vše je účelné a především perfektně čisté. Největším lákadlem je pochopitelně plzeňská dvanáctka, kterou místní ochotná obsluha točí s láskou, nicméně nabídka nápojů se neomezuje pouze na pivo. Za zkoušku stojí o cokoliv ze zdejší kuchyně, ať chuťovku k pivu typu utopence nebo nakládaného hermelínu, nebo „pořádné” jídlo.

U Templáře sice nemají plátno nebo obří obrazovku na sportovní přenosy, ale je tu hned několik normálně rozměrných televizorů, na nichž nepřetržitě běží sportovní přenosy a jsou rozmístěny tak, aby alespoň na jednu z nich byl dobrý výhled z kteréhokoliv místa. Můžete si být jisti, že najdete pohodlné místo a vychutnáte si sledování mistrovství světa ve fotbale 2022 v plné parádě!

Naštěstí se kousek od Náměstí Republiky, v Masné ulici přímo za Kotvou ukrývá nenápadný podnik nesoucí název Hostinec U Templáře. Jedná se o typickou „plzeňskou” hospodu s fortelným dřevěným nábytkem. Nikdo si tu na nic nehraje a proto vypadá interiér možná trochu skromně, ale vše je účelné a především perfektně čisté. Největším lákadlem je pochopitelně plzeňská dvanáctka, kterou místní ochotná obsluha točí s láskou, nicméně nabídka nápojů se neomezuje pouze na pivo. Za zkoušku stojí o cokoliv ze zdejší kuchyně, ať chuťovku k pivu typu utopence nebo nakládaného hermelínu, nebo „pořádné” jídlo.

U Templáře sice nemají plátno nebo obří obrazovku na sportovní přenosy, ale je tu hned několik normálně rozměrných televizorů, na nichž nepřetržitě běží sportovní přenosy a jsou rozmístěny tak, aby alespoň na jednu z nich byl dobrý výhled z kteréhokoliv místa. Můžete si být jisti, že najdete pohodlné místo a vychutnáte si sledování zápasů a tipování s kurzy MS 2022 na stránkách, jako je Betano, oficiální regionální podporovatel Mistrovství světa FIFA 2022™.

Sledujte světové fotbalové hvězdy na Žižkově

Hovoříme-li o hospodách a restauračních zařízeních, nelze opomenout Žižkov, kde se podle některých zdrojů nachází vůbec nejvíce hospod a barů na kilometr čtvereční. Mezi nimi pak kvalitou i pověstí vyčnívá vyhlášený podnik „U Sadu” na Škroupově náměstí, který vyniká jak výběrem nápojů, tak chutností pokrmů a především rozlohou. U Sadu je hospoda, která se rozkládá hned v několika místnostech ve dvou patrech a nabízí jak posezení pro větší skupiny nadšených fotbalových odborníků, tak menší stoly pro hosty hledající klidnou konverzaci a oddech v menším počtu.

cafe-soccer-jersey-football-bar-soccer-supporter-2699238

V létě hospoda U Sadu nabízí také posezení na venkovní zahrádce, nicméně v listopadových a prosincových plískanicích je třeba vzít zavděk pobytem uvnitř, kde ovšem hosty pro sledování mundialu čeká velké plátno nabízející vskutku parádní divácký zážitek. Velkou výhodou je, že tento podnik má otevřeno skutečně dlouho – v neděli a v pondělí do druhé hodiny ranní a v ostatních dnech dokonce do čtyř.

I v komorní hospůdce lze zažít bouřlivou atmosféru

Hospůdka u Pivoje v ulici Františka Křížka na pražské Letné, tedy v její dolní části u Strossmayerova náměstí, která katastrálně patří  k Holešovicím, přestože toto místo nikdo za Holešovice nepovažuje, je pro osoby, trpící agorafobií, tedy strachem z otevřených prostor, jako dělaná. Všechno je tu takové menší, což ale rozhodně není na škodu, naopak. Komorní posezení totiž nabízí neopakovatelnou domáckou atmosféru, do které se téměř každý rád vrací. Interiér nabízí klasický masivní dřevěný nábytek, jaký lze nalézt ve většině hospod “staré školy”, pivo se zde točí znamenité a kuchyň také snese přísnější měřítka.

Na dvou standardních obrazovkách, na něž je ovšem, vzhledem k rozměrům podniku, dobře vidět prakticky odkudkoliv, téměř nepřetržitě běží sportovní přenosy a v čase světového fotbalového šampionátu patří přístroj pochopitelně kopané. Vzhledem k tomu, že většina osazenstva jsou skuteční fotbaloví pamětníci a odborníci, může se náhodný návštěvník setkat s řadou zajímavých postřehů a dokonce i zákulisních zajímavostí o předních českých i světových hráčích. Hledáte-li malou, nenápadnou hospůdku s dobrým jídlem, U Pivoje je správná volba.

Zdroj foto(2×): pxhere.com

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. 


Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

26. února 2024 v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Běžecká škola Prahy 4 slaví deset let

24. února 2024 v 08:20

V Praze 4 funguje Běžecká škola již deset let. Výročí oslaví závodem o pohár starosty městské části. Poběží se ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin.

Březnové plavání v bazénu Tyršova domu s Prahou 1

20. února 2024 v 11:39

Tradiční plavání s Prahou 1 se uskuteční 16. března od 14 hodin v bazénu Tyršova domu.

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

RunCzech jde do jubilejní 30. sezony s řadou novinek

15. února 2024 v 10:22

Pořadatel běžeckých závodů RunCzech vstupuje do své jubilejní 30. sezony a má pro rok 2024 velké plány. Očekává letos například přes 100 tisíc přihlášených závodníků. I proto navýšil kapacitu pro 1/2Maraton Praha na 15 500 běžců. Nyní již vyprodaný závod, jehož běžecké pole průměrně tvoří více než...

Praha 1: Sport pro děti Na Františku

14. února 2024 v 07:54

Sportovní areál Na Františku pro děti a dospívající připravuje sportovní kroužky a letní sportovní kempy. V areálu se také až do února bruslí.

Poslední týden můžete bruslit na Letné

12. února 2024 ve 12:35

Na Letné se stále bruslí a kluziště bude v provozu do neděle 18. února, denně od 9 do 21 hodin.

Praha 1: Když fotbal pomáhá

5. února 2024 ve 12:40

Výstavu Jaromíra Bosáka najdete od 6. února na Malostranském náměstí.

Praha 1: Na Františku se bruslí i během jarních prázdnin

2. února 2024 v 06:40

Kluziště ve sportovním areálu Na Františku v Praze 1 je otevřeno i přes jarní prázdniny. Pokud to počasí dovolí, bude se bruslit a hrát hokej až do konce února.

CSOP Praha 15 přijme pečovatelku a zdravotní sestru

30. ledna 2024 ve 23:13

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) Praha 15 přijme pečovatelku a zdravotní sestru. Jedná se o práci na zkrácený úvazek. 

Bruslení za vysvědčení

30. ledna 2024 v 07:19

Děti, keré přinesou na Gutovku v Praze 10 v pátek 2. února vysvědčení, mohou zdarma bruslit.

Další články
Nahoru