Dnes Neděle - skorojasno 0°C
Zítra Pondělí - snih 2°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský sport

Kde v Praze sledovat mistrovství světa ve fotbale 2022?

Světový fotbalový šampionát se tentokrát koná v neobvyklém termínu, takže zážitek kazí kazí nejen opětovná česká neúčast, ale také všudypřítomná zima a brzký soumrak. Sledování na zahrádkách a v nejrůznějších fanzónách tak nepřichází v úvahu, pokud se tedy nevydáte do teplejších krajin nebo přímo do místa dění, Kataru, který ovšem patří mezi vůbec nejdražší země k navštívení. Zbývající možnosti pak zahrnují sledovat utkání doma, případně uspořádat společné sledování s přáteli nebo se vydat zažít trochu kolektivní fotbalové atmosféry do hospody, hostince, baru či restauračního zařízení. Některé podniky jsou ovšem příliš intelektuální a programově antifotbalové, jiné považují televizní obrazovku za buržoazní přežitek a sázejí na to, že nejlepší zábava vychází z mezilidských interakcí. Kam se tedy vydat, pokud si chcete vychutnat sledování výkonů nejlepších fotbalistů planety vychutnat u sklenice něčeho dobrého, s pohotovou obsluhou a v příjemném prostředí?

Vychutnejte si fotbalové mistrovství světa v centru Prahy za rozumné ceny

Centrum Prahy je doslova prošpikováno hospodami, bary, restauracemi a dalšími podniky, mnoho z nich jsou ale spíše lákadla pro turisty nebo rovnou turistické pasti a nejen, že jejich cenová politika se obvykle pohybuje v cifrách, se kterými běžný Pražan obvykle operuje, pokud plánuje exotickou dovolenou nebo uvažuje o pořízení nového mobilního telefonu či jiné finančně náročné elektroniky.

jaros-bar

Naštěstí se kousek od Náměstí Republiky, v Masné ulici přímo za Kotvou ukrývá nenápadný podnik nesoucí název Hostinec U Templáře. Jedná se o typickou “plzeňskou” hospodu s fortelným dřevěným nábytkem. Nikdo si tu na nic nehraje a proto vypadá interiér možná trochu skromně, ale vše je účelné a především perfektně čisté. Největším lákadlem je pochopitelně plzeňská dvanáctka, kterou místní ochotná obsluha točí s láskou, nicméně nabídka nápojů se neomezuje pouze na pivo. Za zkoušku stojí o cokoliv ze zdejší kuchyně, ať chuťovku k pivu typu utopence nebo nakládaného hermelínu, nebo „pořádné” jídlo.

U Templáře sice nemají plátno nebo obří obrazovku na sportovní přenosy, ale je tu hned několik normálně rozměrných televizorů, na nichž nepřetržitě běží sportovní přenosy a jsou rozmístěny tak, aby alespoň na jednu z nich byl dobrý výhled z kteréhokoliv místa. Můžete si být jisti, že najdete pohodlné místo a vychutnáte si sledování mistrovství světa ve fotbale 2022 v plné parádě!

Naštěstí se kousek od Náměstí Republiky, v Masné ulici přímo za Kotvou ukrývá nenápadný podnik nesoucí název Hostinec U Templáře. Jedná se o typickou „plzeňskou” hospodu s fortelným dřevěným nábytkem. Nikdo si tu na nic nehraje a proto vypadá interiér možná trochu skromně, ale vše je účelné a především perfektně čisté. Největším lákadlem je pochopitelně plzeňská dvanáctka, kterou místní ochotná obsluha točí s láskou, nicméně nabídka nápojů se neomezuje pouze na pivo. Za zkoušku stojí o cokoliv ze zdejší kuchyně, ať chuťovku k pivu typu utopence nebo nakládaného hermelínu, nebo „pořádné” jídlo.

U Templáře sice nemají plátno nebo obří obrazovku na sportovní přenosy, ale je tu hned několik normálně rozměrných televizorů, na nichž nepřetržitě běží sportovní přenosy a jsou rozmístěny tak, aby alespoň na jednu z nich byl dobrý výhled z kteréhokoliv místa. Můžete si být jisti, že najdete pohodlné místo a vychutnáte si sledování zápasů a tipování s kurzy MS 2022 na stránkách, jako je Betano, oficiální regionální podporovatel Mistrovství světa FIFA 2022™.

Sledujte světové fotbalové hvězdy na Žižkově

Hovoříme-li o hospodách a restauračních zařízeních, nelze opomenout Žižkov, kde se podle některých zdrojů nachází vůbec nejvíce hospod a barů na kilometr čtvereční. Mezi nimi pak kvalitou i pověstí vyčnívá vyhlášený podnik „U Sadu” na Škroupově náměstí, který vyniká jak výběrem nápojů, tak chutností pokrmů a především rozlohou. U Sadu je hospoda, která se rozkládá hned v několika místnostech ve dvou patrech a nabízí jak posezení pro větší skupiny nadšených fotbalových odborníků, tak menší stoly pro hosty hledající klidnou konverzaci a oddech v menším počtu.

cafe-soccer-jersey-football-bar-soccer-supporter-2699238

V létě hospoda U Sadu nabízí také posezení na venkovní zahrádce, nicméně v listopadových a prosincových plískanicích je třeba vzít zavděk pobytem uvnitř, kde ovšem hosty pro sledování mundialu čeká velké plátno nabízející vskutku parádní divácký zážitek. Velkou výhodou je, že tento podnik má otevřeno skutečně dlouho – v neděli a v pondělí do druhé hodiny ranní a v ostatních dnech dokonce do čtyř.

I v komorní hospůdce lze zažít bouřlivou atmosféru

Hospůdka u Pivoje v ulici Františka Křížka na pražské Letné, tedy v její dolní části u Strossmayerova náměstí, která katastrálně patří  k Holešovicím, přestože toto místo nikdo za Holešovice nepovažuje, je pro osoby, trpící agorafobií, tedy strachem z otevřených prostor, jako dělaná. Všechno je tu takové menší, což ale rozhodně není na škodu, naopak. Komorní posezení totiž nabízí neopakovatelnou domáckou atmosféru, do které se téměř každý rád vrací. Interiér nabízí klasický masivní dřevěný nábytek, jaký lze nalézt ve většině hospod “staré školy”, pivo se zde točí znamenité a kuchyň také snese přísnější měřítka.

Na dvou standardních obrazovkách, na něž je ovšem, vzhledem k rozměrům podniku, dobře vidět prakticky odkudkoliv, téměř nepřetržitě běží sportovní přenosy a v čase světového fotbalového šampionátu patří přístroj pochopitelně kopané. Vzhledem k tomu, že většina osazenstva jsou skuteční fotbaloví pamětníci a odborníci, může se náhodný návštěvník setkat s řadou zajímavých postřehů a dokonce i zákulisních zajímavostí o předních českých i světových hráčích. Hledáte-li malou, nenápadnou hospůdku s dobrým jídlem, U Pivoje je správná volba.

Zdroj foto(2×): pxhere.com

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. 


Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

V Dolních Chabrech se v létě uskuteční fotbalový kemp Vladimíra Šmicera

17. ledna 2023 v 05:18

Fotbalový kemp Vladimíra Šmicera se uskuteční​ ve dnech 24. až 28. července 2023 v Praze, ve sportovním areálu SK Dolní Chabry. Program pro mladé fotbalisty bude připraven každý den od 8 do 16 hod. Zázemí je pro Vladimír Šmicera domácím prostředí, jelikož zde působí jako předseda místního...

Na brusle na Pankrác

10. ledna 2023 v 07:16

Venkovní kluziště o velikosti 600 metrů čtverečních najdete před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Na stadionu Bronzová se bruslí i v lednu

6. ledna 2023 v 07:36

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájil provoz v listopadu loňského roku. Bruslit se bude i v lednu.

innogy WINTER RUN 2023: První dva termíny letošního ročníku budou přesunuty

5. ledna 2023 ve 12:25

Začátek roku tradičně patří seriálu innogy Winter Run. Z důvodu teplého počasí a špatných sněhových podmínek se 6.-7. ledna se odkládají akce na Dolní Moravě a 13.-14. ledna na Lipně.

Hledání nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022 pokračuje i v lednu

2. ledna 2023 v 09:57

Sportovci Prahy 4 si zaslouží za své výjimečné výkony získat ocenění a jejich úspěchy ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022.

innogy WINTER RUN 2023 bude ve znamení tučňáků

27. prosince 2022 v 16:35

Začátek roku tradičně patří seriálu innogy Winter Run. Na výběr jsou tradičně tratě na čtyři nebo osm kilometrů a díky závodům můžete poznat česká města. Seriál začíná 7. ledna v Hradci Králové, pokračuje v Brně a dále zamíří do Českých Budějovic, Ostravy, Olomouce a končí 18. února...

Další články
Nahoru