dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Kde ten pan Kulel bydlí? V Úněticích! Czech ukulele festival si střihne druhý ročník
Centrum ukulele festu bude i letos v únětickém pivovaru. Foto: ukulelefestival.cz

Kde ten pan Kulel bydlí? V Úněticích! Czech ukulele festival si střihne druhý ročník

Druhý ročník českého ukulele festivalu se koná tento víkend 26. a 27. července v Úněticích u Prahy v tamním pivovaru a hospůdce U Lasíků.

„Festival zahájíme již v pátek 25. července v 15. hodin flashmobem na Staroměstském náměstí, následuje ukulele průvod a od 18. hodin se poplavíme parní lodí Vltava. Na palubě budou po celou dobu plavby hrát kapely, které v průběhu víkendu vystoupí na festivalu,“ uvedla organizátorka festivalu Tereza Králová. 2. český ukulele festival je pořádán Spolkem pro obnovu Únětické kultury.

Mezi letošní hosty patří Ken Middletton, Ukulelezaza, Ukulollo, Francesco Ukuleleje Albertazzi, Iva Pazderková, Ukulele Troublemakers, Ukulele orchestra jako Brno, Elof a Wamberg, Chonkin Feckle, Prague ukulele band, Ukulele swing band, Marcela Brožová, René Souček a další.

„Program festivalu je pestrý. Hostíme umělce z Evropy, Spojených států Amerických, ale i z České republiky. Naši hráči představí široký repertoár hry na ukulele od klasiky přes jazz a kabaret až k rock´n´rollu a v letošním roce uslyšíte i typické Hawaiské ukulele. Přivítáme mnoho účastníků prvního českého ukulele festivalu, kteří nemohou zapomenout na jedinečnou atmosféru loňského ročníku a opět nám chtějí přijet zahrát. První ročník uchvátil hosty až z daleké Austrálie či blízkého Polska,“ zvou na festival zástupci pivovaru v Úněticích, kterým bude znít hudba oba víkendové dny.

V rámci festivalu budou probíhat i workshopy jak pro začátečníky, tak pro pokročilé hráče. Podrobnější informace o festivalu jsou zde www.ukulelefestival.cz.

Nějakou brnkačku? Co třeba zkusit ukulele?


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru