dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Kde si můžete zaplavat v pražských krytých bazénech?

Kde si můžete zaplavat v pražských krytých bazénech?

Už se těšíte na jaro a léto, protože si konečně pořádně zaplavete? Pokud nepohrdnete krytými bazény, můžete je brát nejen jako zimní náhražku, ale i jako místo pro smysluplné vyžití. Nabízíme tipy, kde by se vám mohlo líbit.

Máte tip na nějaký pražský bazén, který není uveden v tomto článku ? Napište na redakce@prazskypatriot.cz a tip do článku doplníme.

Kryté bazény se nacházejí poblíž centra i v odlehlejších městských částech. Známý je plavecký stadion Podolí (Podolská, Praha 4). Hodina a půl plavání pro dospělé tam vyjde na 99 korun, pro děti do 12 let a ZTP na 59 korun, pro důchodce a studenty 109 korun. Dvouhodinovka vyjde pro dospělé na 119 korun, pro děti do 12 let a ZTP na 75 korun, pro důchodce a studenty na 109 korun.

V Podolí je krytý bazén a právě tam probíhá i zkušební provoz nového relaxačního bazénku, který je umístěn na venkovní ploše za skokanskou věží a teplota tamní vody je 35°C.

„Plavečák“ na Slavii, aquacentrum v Letňanech

V krytém bazénu je možné zaplavat si i na Plaveckém stadionu Slavia Praha (Vladivostocká, Vršovice). Vyplatí se tam dvouhodinovky. Dospělí zaplatí za hodinu a půl 100 korun, za dvě hodiny 110 korun, děti do 12 let za hodinu a půl 50 korun, za dvě hodiny 60 korun, studenti do 26 let, senioři od 65 let a ZTP za hodinu a půl 70 korun, za dvě hodiny 80 korun. Na Slavii je i krytý výukový dětský bazén.

Velké Aquacentrum (Tupolevova) je v Letňanech – Letňany Lagoon. Bazénová hala nabízí krytý 25metrový bazén se šesti dráhami. Umístěny jsou tam boční masážní trysky, dnové masážní rošty a takzvaná protiproudová tryska. Dominantou je tobogán dlouhý 86 metrů. Je tam i masážní bazén pro 10 osob, dětské brouzdaliště a zábavný bazének.

Dospělý zaplatí 140 korun za 2,5 hodiny, studenti a důchodci 100 korun, děti do 100 centimetrů mají vstup zdarma, do 145 centimetrů zaplatí 70 korun. Ranní plavání vyjde ještě výhodněji – dospělí za 2,5 hodiny zaplatí 70 korun, děti 35 korun, permanentní karta na deset vstupů je 600 korun.

Vodní svět ve Vysočanech, tobogán na Chodově

Vodní a saunový svět můžete navštívit ve Vysočanech (Malletova 2350, Sportcentrum STEP). Ve vodním světe můžete využít plavecký bazén se třemi dráhami a relaxační částí, kojenecký bazén, whirlpool a parní lázeň s vonnými esencemi. Hodina v bazénu vyjde dospělého na 125 korun, přičemž čas strávený v šatně je zdarma.

Pro studenty do 26 let to je 105 korun. Ranní a dopolední půlhodinové plavání je za 75 korun. Děti vysoké do 100 centimetrů mají hodinu za 60 korun, další děti do 15 let za 95 korun. V nabídce jsou i zvýhodněné rodinné vstupenky, pro seniory či pro ZTP či kombinace bazénu a fitness.

Plavecký bazén můžete navštívit i na Chodově, v ulici Mírového Hnutí. K dispozici je kondiční bazén a víceúčelový bazén s tobogánem. Za hodinu (plus 20 minut na šatnu) zaplatí dospělý 120 korun, student 90 korun, děti do 150 centimetrů 80 korun, děti do roku a půl mají vstup zdarma. V nabídce je i plavání na hodinu a půl či rodinné vstupné.

Plavecký bazén má i Univerzita Karlova. V Hostivaři

V Bubenči, v Areálu Výstaviště, je bazén Incheba Praha, na Střížkově (Teplická) Krytý bazén Hotelu Duo. Plavecký bazén má i Univerzita Karlova – v Bruslařské ulici v Hostivaři. Slouží primárně k výuce, jednotlivé fakulty jej provozují ke svým předem naplánovaným aktivitám, pro veřejnost je otevřen, pokud jeho kapacita není využita. Krytý bazén je také ve Sportcentru Ymca (Na Poříčí, Nové Město).

Ve Vokovicích (Na dlouhém lánu) se nachází Cordeus – Centrum trvalého zdraví, jsou tam mimo jiné denní lázně, kde je možné plavat s dětmi nebo relaxovat v bazénu a ve vířivce. Jiný plavecký bazén lze navštívit v Krči, na Zeleném pruhu. V Klánovicích (Utěšilova) jsou pořádány kurzy plavání kojenců a batolat v bazénu s mořskou vodou o teplotě 32°C.

Bazén 5×10 metrů s vířivkou a protiproudem je možné navštívit v Tenisové hale Slivenec (Ke Smíchovu). Další bazén – Sportcentrum – je v Sucdhole, v Kamýcké ulici. Bazén je i v Aquacentru Šutka (Čimická) v Troji. V Horních Měcholupech (Milánská) je zase Plavecká škola Plaváček, kde je plavání pro rodiče s dětmi od 6 měsíců do 4 let, výuka plavání pro děti i dospělé neplavce.

Bazény na Žižkově i v Hloubětíně

Bazén je i ve Sportovním centru Olšanka (hotel Olšanka, Táboritská, Žižkov), Centrum dětského plavání Magic Castle Kunratice (Golčova) je v Kunraticích. Kurzy plavání pro kojence, batolata či větší děti jsou v letňanském Studiu Motýlek (Třinecká). Pětadvacet metrů dlouhý plavecký bazén je ve Sportovním klubu Motorlet Praha (Radlická).

V prosinci 2012 bylo otevřeno Aquacentrum Šutka (Čimická, Kobylisy), kde je padesátimetrový krytý bazén, vířivka, divoká řeka, dva tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště či vodní bar s občerstvením. Areál je bezbariérový. Hodina pro dospělé je 125 korun, pro děti 80 a pro seniory, ZTP a studenty 95 korun. V nabídce jsou i rodinné vstupenky.

Kryté bazény můžete navštívit i na těchto místech: World Gym Slunečný vršek (náměstí Přátelství, Hostivař), Sportovní a rekreační areál Pražačka (Za žižkovskou vozovnou, Žižkov), Homolka relaxační centrum a bazén (Roentgenova, Motol) či Plavecký a sportovní areál Hloubětín (Hloubětínská).

Další bazény jsou zde: Krytý plavecký bazén Strahov (Vaníčkova, Břevnov), Plavecký bazén TJ AVIA Čakovice (Jizerská), Plavecký bazén Gymnázium Jaroslava Heyrovského (Mezi školami, Stodůlky) či AGAGA (Senovážné náměstí, Nové Město). Takže výběr je pestrý a zima, byť se střídavým počasím, ještě dlouhá!


Autor: Anna Skálová

Běhu se žlutou stužkou se letos zúčastní rekordní počet běžců

15. března 2018 v 11:46

Letošního třetího ročníku Běhu se žlutou stužkou – Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, se zúčastní téměř 600 běžců. Jde o rekordní počet osob podporujících druhou šanci pro lidi, kteří si odpykali trest odnětí svobody a usilují o návrat...

Praha 5 zve na Den zdraví a životního stylu

15. března 2018 v 11:07

Po úspěšném podzimním Dni zdraví s Prahou 5 připravila radnice další akci, Den zdraví a životního stylu s Prahou 5.

Zjistěte, jak staré máte plíce. Ve vybraných lékárnách vám změří, jak dýcháte

15. března 2018 v 10:55

Jak staré mám plíce? Fungují mi dobře? Na tyto otázky odpoví farmaceuti ve vybraných lékárnách. Onemocnění plic jsou na celém světě druhou nejčastější příčinou úmrtí, v České republice mají ročně na svědomí přibližně desetinu všech úmrtí. Včasný záchyt a léčba by mohly tato hrozivá čísla zlepšit....

Praha 13: Poslední piruety a bruslařské kreace tohoto jara do neděle

15. března 2018 v 07:00

Na Školním zimním stadionu Bronzová se bruslí do 18. března.

Praha 1: Čaj o sedmé s Marcelou Vuong

14. března 2018 v 09:51

Pokud bydlíte v Praze 1 a zamilovaly jste si exotickou chuť vietnamských jídel, chcete si sami doma uvařit pho bo, bun bo nam bo či jiné speciality a nevíte jak na to, přijďte na Březnový Čaj o sedmé s Marcelou Vuong.

Ve Skiparku Praha se předvedou vtipné úbory

13. března 2018 v 08:30

Zítra, 14. března, můžete ve Skiparku soutěžit. Od 17 do 18 proběhne soutěž o nejvtipnější běžkařský úbor.

Malešický park zítra: Běžecká škola Prahy 10

12. března 2018 v 11:51

Běžeckou školu můžete zdarma navštívit v úterý od 18 hodin v Malešickém parku.

Dlouhé sezení nám škodí stejně jako kouření

9. března 2018 v 08:00

Naše tělo je předurčeno k pohybu, přesto v průměru 11 hodin denně prosedíme. Není se co divit, že jsme nemocní, máme nadváhu a špatnou náladu. Přemíra sezení totiž představuje podle odborníků stejně zákeřné nebezpečí jako kouření.

Děti a mládež sportují podle testu pro příslušníky Armády ČR

8. března 2018 ve 13:43

Žáci pražských škol a široká veřejnost si dnes mohli na půdě haly Olymp ve Stromovce vyzkoušet Army test. Loni spuštěný projekt, který vychází z výročního přezkoušení tělesné zdatnosti pro vojáky a vojákyně Armády ČR, má za cíl motivovat zejména děti a mládež ke...

Další články
Nahoru