dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Kde si můžete zaplavat v pražských krytých bazénech?

Kde si můžete zaplavat v pražských krytých bazénech?

Už se těšíte na jaro a léto, protože si konečně pořádně zaplavete? Pokud nepohrdnete krytými bazény, můžete je brát nejen jako zimní náhražku, ale i jako místo pro smysluplné vyžití. Nabízíme tipy, kde by se vám mohlo líbit.

Máte tip na nějaký pražský bazén, který není uveden v tomto článku ? Napište na redakce@prazskypatriot.cz a tip do článku doplníme.

Kryté bazény se nacházejí poblíž centra i v odlehlejších městských částech. Známý je plavecký stadion Podolí (Podolská, Praha 4). Hodina a půl plavání pro dospělé tam vyjde na 99 korun, pro děti do 12 let a ZTP na 59 korun, pro důchodce a studenty 109 korun. Dvouhodinovka vyjde pro dospělé na 119 korun, pro děti do 12 let a ZTP na 75 korun, pro důchodce a studenty na 109 korun.

V Podolí je krytý bazén a právě tam probíhá i zkušební provoz nového relaxačního bazénku, který je umístěn na venkovní ploše za skokanskou věží a teplota tamní vody je 35°C.

„Plavečák“ na Slavii, aquacentrum v Letňanech

V krytém bazénu je možné zaplavat si i na Plaveckém stadionu Slavia Praha (Vladivostocká, Vršovice). Vyplatí se tam dvouhodinovky. Dospělí zaplatí za hodinu a půl 100 korun, za dvě hodiny 110 korun, děti do 12 let za hodinu a půl 50 korun, za dvě hodiny 60 korun, studenti do 26 let, senioři od 65 let a ZTP za hodinu a půl 70 korun, za dvě hodiny 80 korun. Na Slavii je i krytý výukový dětský bazén.

Velké Aquacentrum (Tupolevova) je v Letňanech – Letňany Lagoon. Bazénová hala nabízí krytý 25metrový bazén se šesti dráhami. Umístěny jsou tam boční masážní trysky, dnové masážní rošty a takzvaná protiproudová tryska. Dominantou je tobogán dlouhý 86 metrů. Je tam i masážní bazén pro 10 osob, dětské brouzdaliště a zábavný bazének.

Dospělý zaplatí 140 korun za 2,5 hodiny, studenti a důchodci 100 korun, děti do 100 centimetrů mají vstup zdarma, do 145 centimetrů zaplatí 70 korun. Ranní plavání vyjde ještě výhodněji – dospělí za 2,5 hodiny zaplatí 70 korun, děti 35 korun, permanentní karta na deset vstupů je 600 korun.

Vodní svět ve Vysočanech, tobogán na Chodově

Vodní a saunový svět můžete navštívit ve Vysočanech (Malletova 2350, Sportcentrum STEP). Ve vodním světe můžete využít plavecký bazén se třemi dráhami a relaxační částí, kojenecký bazén, whirlpool a parní lázeň s vonnými esencemi. Hodina v bazénu vyjde dospělého na 125 korun, přičemž čas strávený v šatně je zdarma.

Pro studenty do 26 let to je 105 korun. Ranní a dopolední půlhodinové plavání je za 75 korun. Děti vysoké do 100 centimetrů mají hodinu za 60 korun, další děti do 15 let za 95 korun. V nabídce jsou i zvýhodněné rodinné vstupenky, pro seniory či pro ZTP či kombinace bazénu a fitness.

Plavecký bazén můžete navštívit i na Chodově, v ulici Mírového Hnutí. K dispozici je kondiční bazén a víceúčelový bazén s tobogánem. Za hodinu (plus 20 minut na šatnu) zaplatí dospělý 120 korun, student 90 korun, děti do 150 centimetrů 80 korun, děti do roku a půl mají vstup zdarma. V nabídce je i plavání na hodinu a půl či rodinné vstupné.

Plavecký bazén má i Univerzita Karlova. V Hostivaři

V Bubenči, v Areálu Výstaviště, je bazén Incheba Praha, na Střížkově (Teplická) Krytý bazén Hotelu Duo. Plavecký bazén má i Univerzita Karlova – v Bruslařské ulici v Hostivaři. Slouží primárně k výuce, jednotlivé fakulty jej provozují ke svým předem naplánovaným aktivitám, pro veřejnost je otevřen, pokud jeho kapacita není využita. Krytý bazén je také ve Sportcentru Ymca (Na Poříčí, Nové Město).

Ve Vokovicích (Na dlouhém lánu) se nachází Cordeus – Centrum trvalého zdraví, jsou tam mimo jiné denní lázně, kde je možné plavat s dětmi nebo relaxovat v bazénu a ve vířivce. Jiný plavecký bazén lze navštívit v Krči, na Zeleném pruhu. V Klánovicích (Utěšilova) jsou pořádány kurzy plavání kojenců a batolat v bazénu s mořskou vodou o teplotě 32°C.

Bazén 5×10 metrů s vířivkou a protiproudem je možné navštívit v Tenisové hale Slivenec (Ke Smíchovu). Další bazén – Sportcentrum – je v Sucdhole, v Kamýcké ulici. Bazén je i v Aquacentru Šutka (Čimická) v Troji. V Horních Měcholupech (Milánská) je zase Plavecká škola Plaváček, kde je plavání pro rodiče s dětmi od 6 měsíců do 4 let, výuka plavání pro děti i dospělé neplavce.

Bazény na Žižkově i v Hloubětíně

Bazén je i ve Sportovním centru Olšanka (hotel Olšanka, Táboritská, Žižkov), Centrum dětského plavání Magic Castle Kunratice (Golčova) je v Kunraticích. Kurzy plavání pro kojence, batolata či větší děti jsou v letňanském Studiu Motýlek (Třinecká). Pětadvacet metrů dlouhý plavecký bazén je ve Sportovním klubu Motorlet Praha (Radlická).

V prosinci 2012 bylo otevřeno Aquacentrum Šutka (Čimická, Kobylisy), kde je padesátimetrový krytý bazén, vířivka, divoká řeka, dva tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště či vodní bar s občerstvením. Areál je bezbariérový. Hodina pro dospělé je 125 korun, pro děti 80 a pro seniory, ZTP a studenty 95 korun. V nabídce jsou i rodinné vstupenky.

Kryté bazény můžete navštívit i na těchto místech: World Gym Slunečný vršek (náměstí Přátelství, Hostivař), Sportovní a rekreační areál Pražačka (Za žižkovskou vozovnou, Žižkov), Homolka relaxační centrum a bazén (Roentgenova, Motol) či Plavecký a sportovní areál Hloubětín (Hloubětínská).

Další bazény jsou zde: Krytý plavecký bazén Strahov (Vaníčkova, Břevnov), Plavecký bazén TJ AVIA Čakovice (Jizerská), Plavecký bazén Gymnázium Jaroslava Heyrovského (Mezi školami, Stodůlky) či AGAGA (Senovážné náměstí, Nové Město). Takže výběr je pestrý a zima, byť se střídavým počasím, ještě dlouhá!


Autor: Anna Skálová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru