dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
33°C
Zpravodajství

Kde pomohli policisté. Mikulášská, sbírka oblečení, nové pomůcky pro děti

V pondělí 5. prosince navštívili policisté z pohotovostní motorizované jednotky Armádu spásy, která provozuje sociální zařízení a komunitní centra. V rámci nízkoprahového denního centra je klientům nabízeno také ošacení, které je právě v těchto měsících velmi potřebné a právě z tohoto důvodu policisté z pohotovostní motorizované jednotky zorganizovali sbírku použitého šatstva.

Podařilo se nashromáždit třicet pytlů se stovkami kusů oblečení. To bylo předáno k využití přímo v sídle pobočky Armády spásy – Centru sociálních služeb Bohuslava Bureše v Praze 7, za přítomnosti ředitelky Lenky Sadilové a Luďka Plegera, vedoucího PMJ.

Téhož dne si další skupina zástupců z tohoto útvaru oblékla namísto policejních uniforem, masky čertů, Mikuláše s andělem a vydali se na Mikulášskou besídku za dětmi z Klokánku, který je zřizován Fondem ohrožených dětí.

Policisté mezi sebou uspořádali během roku sbírku, ve které vybrali deset tisíc korun. Za vybrané peníze koupili dětem nový elektrický sporák, který v jednom z bytů chyběl. Zbylou částku předali zástupcům Klokánku na provozní náklady. Za odměnu si děti pro policisty připravily krásné vystoupení.

Policisté z místního oddělení Ruzyně pořádali již čtvrtým rokem finanční sbírku na podporu chodu denního stacionáře střediska Dar. Toto středisko poskytuje podporu a odbornou pomoc rodinám s postiženými dětmi. V letošním roce se na ruzyňském oddělení podařilo vybrat třináct tisíc korun, které sdružení využije na nákup speciálních pomůcek pro děti a na další aktivity, například na hipoterapii.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

Včera v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru