dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Zpravodajství

Kde pomohli policisté. Mikulášská, sbírka oblečení, nové pomůcky pro děti

V pondělí 5. prosince navštívili policisté z pohotovostní motorizované jednotky Armádu spásy, která provozuje sociální zařízení a komunitní centra. V rámci nízkoprahového denního centra je klientům nabízeno také ošacení, které je právě v těchto měsících velmi potřebné a právě z tohoto důvodu policisté z pohotovostní motorizované jednotky zorganizovali sbírku použitého šatstva.

Podařilo se nashromáždit třicet pytlů se stovkami kusů oblečení. To bylo předáno k využití přímo v sídle pobočky Armády spásy – Centru sociálních služeb Bohuslava Bureše v Praze 7, za přítomnosti ředitelky Lenky Sadilové a Luďka Plegera, vedoucího PMJ.

Téhož dne si další skupina zástupců z tohoto útvaru oblékla namísto policejních uniforem, masky čertů, Mikuláše s andělem a vydali se na Mikulášskou besídku za dětmi z Klokánku, který je zřizován Fondem ohrožených dětí.

Policisté mezi sebou uspořádali během roku sbírku, ve které vybrali deset tisíc korun. Za vybrané peníze koupili dětem nový elektrický sporák, který v jednom z bytů chyběl. Zbylou částku předali zástupcům Klokánku na provozní náklady. Za odměnu si děti pro policisty připravily krásné vystoupení.

Policisté z místního oddělení Ruzyně pořádali již čtvrtým rokem finanční sbírku na podporu chodu denního stacionáře střediska Dar. Toto středisko poskytuje podporu a odbornou pomoc rodinám s postiženými dětmi. V letošním roce se na ruzyňském oddělení podařilo vybrat třináct tisíc korun, které sdružení využije na nákup speciálních pomůcek pro děti a na další aktivity, například na hipoterapii.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Včera ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

19. února 2019 v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru