Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kde narazí řidiči aut i cestující v MHD na komplikace? Magistrát zveřejnil seznam akcí s dopadem na dopravu
V uplynulých letech byla opravena vozovka na Jiráskově mostě. Foto: Jan Puci

Kde narazí řidiči aut i cestující v MHD na komplikace? Magistrát zveřejnil seznam akcí s dopadem na dopravu

Pražany čeká letos přes čtyřicet významných oprav či událostí, které způsobí dopravní omezení. Opravy jsou naplánovány na severojižní magistrále nebo v Seifertově či na Plzeňské ulici. Pracovat se bude také v metru a rekonstruovány budou vybrané tramvajové tratě. Dopravu ovlivní také sportovní či kulturní akce, pokud se budou v případě zlepšení epidemiologické situace konat.

Odbor pozemních komunikací a drah pražského magistrátu podobně jako v předchozích letech připravil seznam nejdůležitějších stavebních, sportovních, kulturních a společenských akcí, jejichž realizace bude mít v letošním roce významný dopad na pražskou individuální automobilovou i veřejnou hromadnou dopravu.

Celkem je na letošek nahlášeno 214 stavební akcí, z nichž bylo vybráno 43 zásadních s dobou trvání zpravidla delší než jeden týden. Sportovních, kulturních a společenských akcí, které sice oproti vybraným stavebním akcím trvají nanejvýš několik dní, avšak také výrazně zasáhnou do provozu na pražských komunikacích, je očekáváno devět. Je to zhruba o polovinu méně než v loňském roce a příčinou je přetrvávající pandemická situace.

Na severojižní magistrále omezí silničáři provoz hned na několika místech. Od května až do konce roku budou pracovat v Mezibranské, která je úsekem magistrály mezi Žitnou a Václavským náměstím. Od června zhorší průjezd opravy v úseky Legerovy mezi náměstím I.P. Pavlova a Nuselským mostem. Během letních prázdnin pak bude rozkopána Wilsonova v úseku magistrály mezi křižovatkou U Bulhara a Vinohradskou.

Pracovat se bude i na Jižní spojce, která je součástí Městského okruhu. Od srpna do září zde bude v úseku mezi Hlavní a Sliačskou postavena protihluková stěna.

Pracovat se bude na jaře na Plzeňské ulici v páté městské části a na podzim v rovnoběžné ulici Vrchlického, po které jezdí řidiči směrem do centra Prahy.

Na výluku z tohoto víkendu, kdy bylo v metru opraveno zastaralé zabezpečovací zařízení na lince A mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař, navážou stejné práce v polovině června na lince C, kdy bude na pár dní omezen provoz mezi stanicemi Ládví a Letňany.

Soupravy nepojedou o blížících se velikonočních svátcích na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží. Dopravní podnik zde provede výměnu pražců.

Připraveny jsou i rekonstrukce tramvajových tratí. Uskuteční se na Rašínově nábřeží a také na nábřeží Edvarda Beneše. Ještě v březnu začne kvůli opravám výluka na trati od křižovatky Nuselské a Vladimírovy ke stanici metra Pražského povstání.

„I v roce 2021 čeká Prahu celá řada rekonstrukcí a oprav, které mohou mít vliv na dopravu. Jsou plánované, ale přesto však může docházet ke komplikacím. Příčinou mohou být jednak neočekávané havarijními opravy inženýrských sítí, vozovek, mostů a podobně, které mohou zasahovat do probíhajících a plánovaných uzavírek či objízdných tras. Nemalý problém představuje také skutečnost, že z hlediska intenzit dopravního provozu je většina páteřních komunikací na hranici své kapacity, která je v některých případech již překračována, a to zejména ve špičkách pracovních dní,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).


Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Další články
Nahoru