Dnes Neděle - zatazeno 15°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Kde narazí řidiči aut i cestující v MHD na komplikace? Magistrát zveřejnil seznam akcí s dopadem na dopravu
V uplynulých letech byla opravena vozovka na Jiráskově mostě. Foto: Jan Puci

Kde narazí řidiči aut i cestující v MHD na komplikace? Magistrát zveřejnil seznam akcí s dopadem na dopravu

Pražany čeká letos přes čtyřicet významných oprav či událostí, které způsobí dopravní omezení. Opravy jsou naplánovány na severojižní magistrále nebo v Seifertově či na Plzeňské ulici. Pracovat se bude také v metru a rekonstruovány budou vybrané tramvajové tratě. Dopravu ovlivní také sportovní či kulturní akce, pokud se budou v případě zlepšení epidemiologické situace konat.

Odbor pozemních komunikací a drah pražského magistrátu podobně jako v předchozích letech připravil seznam nejdůležitějších stavebních, sportovních, kulturních a společenských akcí, jejichž realizace bude mít v letošním roce významný dopad na pražskou individuální automobilovou i veřejnou hromadnou dopravu.

Celkem je na letošek nahlášeno 214 stavební akcí, z nichž bylo vybráno 43 zásadních s dobou trvání zpravidla delší než jeden týden. Sportovních, kulturních a společenských akcí, které sice oproti vybraným stavebním akcím trvají nanejvýš několik dní, avšak také výrazně zasáhnou do provozu na pražských komunikacích, je očekáváno devět. Je to zhruba o polovinu méně než v loňském roce a příčinou je přetrvávající pandemická situace.

Na severojižní magistrále omezí silničáři provoz hned na několika místech. Od května až do konce roku budou pracovat v Mezibranské, která je úsekem magistrály mezi Žitnou a Václavským náměstím. Od června zhorší průjezd opravy v úseky Legerovy mezi náměstím I.P. Pavlova a Nuselským mostem. Během letních prázdnin pak bude rozkopána Wilsonova v úseku magistrály mezi křižovatkou U Bulhara a Vinohradskou.

Pracovat se bude i na Jižní spojce, která je součástí Městského okruhu. Od srpna do září zde bude v úseku mezi Hlavní a Sliačskou postavena protihluková stěna.

Pracovat se bude na jaře na Plzeňské ulici v páté městské části a na podzim v rovnoběžné ulici Vrchlického, po které jezdí řidiči směrem do centra Prahy.

Na výluku z tohoto víkendu, kdy bylo v metru opraveno zastaralé zabezpečovací zařízení na lince A mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař, navážou stejné práce v polovině června na lince C, kdy bude na pár dní omezen provoz mezi stanicemi Ládví a Letňany.

Soupravy nepojedou o blížících se velikonočních svátcích na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží. Dopravní podnik zde provede výměnu pražců.

Připraveny jsou i rekonstrukce tramvajových tratí. Uskuteční se na Rašínově nábřeží a také na nábřeží Edvarda Beneše. Ještě v březnu začne kvůli opravám výluka na trati od křižovatky Nuselské a Vladimírovy ke stanici metra Pražského povstání.

„I v roce 2021 čeká Prahu celá řada rekonstrukcí a oprav, které mohou mít vliv na dopravu. Jsou plánované, ale přesto však může docházet ke komplikacím. Příčinou mohou být jednak neočekávané havarijními opravy inženýrských sítí, vozovek, mostů a podobně, které mohou zasahovat do probíhajících a plánovaných uzavírek či objízdných tras. Nemalý problém představuje také skutečnost, že z hlediska intenzit dopravního provozu je většina páteřních komunikací na hranici své kapacity, která je v některých případech již překračována, a to zejména ve špičkách pracovních dní,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).


Autor: Jan Puci

Rada rozhodla o výběru zhotovitele P+R Nové Butovice

16. září 2021 v 07:50

Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele stavby P+R záchytného parkoviště Nové Butovice. Jedná se výstavbu vícepodlažního parkovacího objektu z poloviny určeného rezidentům a z poloviny určeného jako P+R záchytné parkoviště o celkové kapacitě...

Rekonstrukce Žalovské ulice

10. září 2021 v 11:51

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. září rekonstrukci Žalovské ulice v úseku ulic Drahanská – Čimická. Stavební práce by měly skončit 30. listopadu.

Ve čtvrtek bude uzavřen Bubenečský tunel

7. září 2021 ve 21:07

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Bubenečský tunel od 9. září od 23 hodin do 10. září do 5 hodin uzavřen.

Úprava dopravy kvůli opravě v Národní

6. září 2021 ve 21:03

Z důvodu usnadnění průjezdu vozidel centrem Prahy a ve snaze vyhnout se případným problémům v dopravě byla ve spolupráci s městskou částí Praha 1 od pondělí 6. září upravena organizace dopravy v okolí ulice Národní v souvislosti s opravou mostu. Opatření potrvá podle předpokladů do 14. listopadu...

Uzavření tunelu Mrázovka od 7. září

6. září 2021 ve 20:57

Od 7. do 8. září od 23 hodin do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

Nové záchytné parkoviště Hostivař 3 – sever

6. září 2021 v 05:40

Technická správa komunikací (TSK) začne 6. září se stavbou nového záchytného parkoviště „P+R Hostivař 3 – sever“ u komunikace Dolnoměcholupská, 300 metrů podél nádraží Hostivař.

Rozšíření části komunikace Bulovka

1. září 2021 ve 20:05

Technická správa komunikací (TSK) bude od 6. září rekonstruovat a rozšiřovat část ulice Bulovka, v úseku 120 metrů od křižovatky s komunikací Povltavská. Stavební práce by měly skončit k 31. října.

Další články
Nahoru