dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Kde jsme my, je i zábava! Strkal ruce tam, kam neměl

Opilec, který údajně neměl co do činění s rušením nočního klidu, zasahoval strážníkům do řešení přestupku. Nejprve slovně, pak i fyzicky. Za pomoci donucovacích prostředků byl zpacifikován. Své jednání teď bude pětadvacetiletý mladík vysvětlovat úředníkům správního orgánu.

Při hlídkové činnosti v ulici U Radnice strážníci z Prahy 1 zaslechli v noci na pondělí nahlas puštěnou reprodukovanou hudbu, která se nesla z přízemí domu na náměstí Franze Kafky. Protože byly skoro dvě hodiny po půlnoci, strážníci se vydali tento problém řešit. Před domem je oslovil zjevně podnapilý muž, který prohlásil: „Tam, kde jsme my, je i zábava!“ A odešel. 

Hlídka našla muže odpovědného za danou akci a začala s ním projednávat přestupek týkající se rušení nočního klidu. Do řešení přestupku však začal zasahovat opilý muž, který oslovil hlídku hned v úvodu. Jeden člen hlídky dotyčného proto vyzval, aby odstoupil a nezasahoval do úředního jednání. To se ale opilci vůbec nelíbilo a ve svém jednání pokračoval dál.

Ani na opakovanou výzvu nereagoval. Naopak, rozpoutal strkanici. Strážník ho za pomoci hmatů a chvatů „zklidnil“. Navíc mu přiložil pouta. Pětadvacetiletý mladík pak řekl, že se s druhým mužem vůbec nezná a nemá ani nic společného s akcí v domě.

Protože odmítl řešit svůj přestupek týkající se neuposlechnutí výzvy na místě, i přesto, že jej uznal, strážníci celou věc následujícího dne postoupili správnímu orgánu k dořešení. Rušení noční klidu s druhým mužem strážníci vyřešili domluvou.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru