dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Kde dnes můžete v Praze degustovat mladé víno? Třeba na náplavce, náměstí či v botanické
Ilustrační foto: svatomartinskevino.cz

Kde dnes můžete v Praze degustovat mladé víno? Třeba na náplavce, náměstí či v botanické

Od dnešního dne si mohou milovníci vína po celé republice vychutnávat svatomartinské víno. Kdo dává před otevřením si lahvinky doma přednost degustacím více vzorků, má dnes v Praze možnost na několika místech. Server Pražský patriot sestavil přehled dnešních slavnostní mladého vína.

Náměstí Jiřího z Poděbrad

Svatomartinské slavnosti na náměstí Jiřího z Poděbrad dnes nabídnou sortiment více než 20 českých a moravských vinařství. K ochutnávce svatomartinského vína se bude podávat jak jinak tradiční pečená husa, které bude připraveno na 2000 porcí. K tomu se budou podávat drobné lahůdky vhodné k vínu, jako kozí sýry, salámy, raclette nebo klobásky.

K poslechu zahraje hudební skupina Galán, která pobaví klasickou interpretací cimbálové muziky z oblasti Podluží, ale i Slovenska či Maďarska. Dalším hostem bude kapela Praguematique se svým lehkovážným jazzem. Slavnosti na náměstí končí ve 20 hodin.

Náplavka pod Rašínovým nábřežím

Na galerijní lodi (A)VOID Floating Gallery u Výtoně bude dnes až do 21 hodin probíhat ochutnávka svatomartinských a mladých vín. Mottem akce je „Setkání s novými víny pro skutečné znalce“. V 17 hodin se uskuteční křest knihy Jana Bauera Po proudu Dyje krajem vína a slavné historie.

Botanická zahrada, Vinice sv. Kláry

V trojské botanické zahradě lze první mladá vína z Moravy a Čech ochutnat dnes od 11 hodin až do večera ve viničním domku na vinici sv. Kláry. Se sklenicí vína v ruce se můžete pokochat krásným výhledem na Prahu.

Prostranství před OC Palladium

Na náměstí Republiky představí svá letošní mladá vína 10 moravských vinařů. Kromě vína je připravena spousta občerstvení a doprovodný kulturní program. Vinaři budou se svými víny před Palladiem až do 23. listopadu, každý den od 11 do 22 hodin.

„Protože akce bude letos trvat skoro dva týdny, vejde se nám do ní i třetí čtvrtek v listopadu, tradiční to čas otvírání, asi světově nejznámějšího mladého vína, Beaujolais nouveau,“ zvou organizátoři.

Svatomartinská plavba lodí

Kdo si chce užít košt svatomartinských vín na lodi a může si dovolit sáhnout hlouběji do kapsy, pro toho je ideální plavba Prahou po Vltavě lodí Czechie za současné řízené ochutnávky bílých vín společnosti Znovín Znojmo i mladých svatomartinských vín s gastronomickými specialitami a živou hudbou.

První plavba je od 11 do 14 hodin, druhá od 15:30 do 18:30 hodin a poslední od 20 do 23 hodin. Poslední plavba je však již plně obsazena. Cena pro osobu je 1100 korun. Loď kotví Na Františku. Více info na /www.svatomartinskaplavba.cz

Vinotéka Cellarius v pasáži Lucerna

Průchozí degustace s možností posezení i nákupu svatomartinských a mladých vín ročníku 2014 začíná dnes v 11 hodin. K ochutnání jsou vzorky mladých vín od vinařů Znovín, Valtice, Lednice, Michlovský, Kobylí, Jedlička, Spielberg a dalších.

Kdo dnes nestihne ochutnat svatomartinské víno, může v sobotu vyrazit na náplavku Rašínova nábřeží. Od 10 do 20 hodin se zde bude konat čtvrtý ročník akce Svatomartinské slavnosti a pečená husa. Svá mladá vína představí 15 moravských vinařů


Další články
Nahoru