Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Kde a kdy nakupovat elektroniku, abyste co nejvíce ušetřili?
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: Unsplash.com

Kde a kdy nakupovat elektroniku, abyste co nejvíce ušetřili?

Smartphone, notebook nebo třeba chytré hodinky – elektronika, bez které si neumíme představit život. Nicméně tyto technologický výdobytky také mohou být velmi drahé a jejich pořízení výrazně zatížit rozpočet, nebo spotřebitele od nákupu odradit.  

Pokud potřebujete vyměnit telefon, notebook, televizi nebo jiné elektronické zařízení, můžete si pořídit nové elektronické zařízení, aniž byste výrazně narušili svůj rozpočet. Zde je několik tipů od expertů z Promo-Codes, jak ušetřit na elektronice, abyste si mohli pořídit to, co potřebujete, a zároveň dodržet své finance na uzdě.

Kupujte elektroniku, když vyjde nový model

Pokud nelpíte na tom, abyste měli nejnovější verzi každého elektronického zařízení – od počítače nebo chytrého telefonu až po herní systém, pak se vyplatí s nákupem zboží počkat až na dobu, kdy vyjde nová verze.

Starší modely se s největší pravděpodobností dostanou do prodeje s výraznými slevami. Navíc je nepravděpodobné, že by se nový model od toho starého výrazně lišil. Často se tak děje kolem ledna, po svátcích, a v létě, nebo těsně předtím, než opět začne školní docházka.

Pro zákazníky, kteří si chtějí pořídit například výkonný vysavač či ikonickou kulmu na vlasy je tu Dyson sleva až 30 % na produkty této značky z předchozí řady produktů. Dyson není jediná značka elektroniky, která má ve své nabídce „outlet“ s předchozími modely s cenou nižší až o několik desítek procent v porovnání s nejnovějším modelem. Tuto prodejní strategii vyznává většina prodejců.

Využívejte slevové kupony a cashback

Podle slevové platformy Promo-Codes navíc prodejci elektroniky, jako je třeba Electro World, pravidelně odměňují členy věrnostního programu vysokými slevami, a to po celý rok. V případě většiny prodejců je také možná registrace do cashback programu nebo možnost využít digitální kupony s promo kódy, jako je třeba slevový kód Tsbohemia, který lze uplatnit na nákup elektroniky a dalšího spotřebního zboží. S kódem může sleva růst až k 60 % na vybrané produkty nebo značky.

Pravidelní zákazníci také mohou dostávat elektronickou poštou personalizované kupony, jako je Mironet slevový kupon k nákupu vybraných zařízení se slevou až 50 %. K obdržení kuponů obvykle stačí registrace k odběru newsletteru na stránkách internetového prodejce.

Počkejte na výhodnou dobu nákupu

Například televizory se vyplatí nakupovat na Black Friday a po vánočních svátcích – slevy se šplhají až na 70 procent. Naproti tomu notebooky a stolní počítače je výhodnější koupit na konci srpna či začátku září, kdy se prodejce začínají připravovat na návrat žáků a studentů do škol.

Herní konzole se nevyplatí nakupovat v květnu, kdy se na trhu objevují nové produkty a ceny bývají vyšší. Ze statistik provedených experty z Promo-Codes vyplývá, že největší slevy – a to až 20 procent se na herní konzole objevují v období jarních prázdnin – tedy v lednu a únoru, popřípadě začátkem března.

Obecně pak platí, že v lednu je výhodné nakoupit jakoukoliv elektroniku, neboť se obchody snaží vyčistit staré zásoby, takže počítače, televize nebo třeba elektrospotřebiče mohou být až o 10 % levnější než v prosinci.


Bazárek v Modré škole

Dnes v 11:34

Tradiční bazárek se koná v sobotu 14. října od 9 do 16 hodin v prostoru atria a školní jídelny v Modré škole ZŠ Kupeckého v Praze 11.

Praha 6: Den zvířat na faře

Dnes v 09:45

Mši s požehnáním zvířatům, divadlo pro děti a táborák nabídne Den zvířat, který se bude konat na faře u sv. Matěje v Dejvicích.

Procházka s prohlídkou: O brutalismu a tak

Dnes v 09:44

Poznávat pražské brutalistické stavby vznikající v 70. a 80. letech 20. století můžete v neděli 8. října v 16:30 hodin.

To nejlepší z Apenin míří do Prahy

Dnes v 09:29

To nejlepší z italské pouliční kuchyně bude k mání v Holešovické tržnici v rámci nové gurmánské série představující kuchyně všech druhů a vůní světa. Koncept Pop-up dnů bude tentokrát zaměřen na Apeninský poloostrov, který však rozhodně není jen o světovém besteselleru pizze. A tak v Tržnici bude...

Papír Fest

Dnes v 07:25

Milujete vůni papíru? Jste vášniví sběratelé sešitů, bloků, plánovačů a dalších papírenských pokladů? Nenechte ujít podzimní edici Papír Festu, který spojuje lásku k papírnictví s originální lokální tvorbou.  

Setkání: Plánované proměny Prahy 4

Dnes v 06:59

Na základě veřejných diskuzí s obyvateli městské části zpracoval autorský tým všechny podněty a připomínky z řad veřejnosti a výsledkem je finální návrh proměn několika lokalit v Praze 4.

Swap oblečení a knížek v knihovně

Dnes v 05:32

Máte doma oblečení či knížky, které již nevyužijete? Přijďte je vyměnit za jiné. Stačí v sobotu 7. října dorazit do volnočasového centra H55.

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Včera v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Včera v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

1. října 2023 v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Další články
Nahoru