Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Kde a kdy nakupovat elektroniku, abyste co nejvíce ušetřili?
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: Unsplash.com

Kde a kdy nakupovat elektroniku, abyste co nejvíce ušetřili?

Smartphone, notebook nebo třeba chytré hodinky – elektronika, bez které si neumíme představit život. Nicméně tyto technologický výdobytky také mohou být velmi drahé a jejich pořízení výrazně zatížit rozpočet, nebo spotřebitele od nákupu odradit.  

Pokud potřebujete vyměnit telefon, notebook, televizi nebo jiné elektronické zařízení, můžete si pořídit nové elektronické zařízení, aniž byste výrazně narušili svůj rozpočet. Zde je několik tipů od expertů z Promo-Codes, jak ušetřit na elektronice, abyste si mohli pořídit to, co potřebujete, a zároveň dodržet své finance na uzdě.

Kupujte elektroniku, když vyjde nový model

Pokud nelpíte na tom, abyste měli nejnovější verzi každého elektronického zařízení – od počítače nebo chytrého telefonu až po herní systém, pak se vyplatí s nákupem zboží počkat až na dobu, kdy vyjde nová verze.

Starší modely se s největší pravděpodobností dostanou do prodeje s výraznými slevami. Navíc je nepravděpodobné, že by se nový model od toho starého výrazně lišil. Často se tak děje kolem ledna, po svátcích, a v létě, nebo těsně předtím, než opět začne školní docházka.

Pro zákazníky, kteří si chtějí pořídit například výkonný vysavač či ikonickou kulmu na vlasy je tu Dyson sleva až 30 % na produkty této značky z předchozí řady produktů. Dyson není jediná značka elektroniky, která má ve své nabídce „outlet“ s předchozími modely s cenou nižší až o několik desítek procent v porovnání s nejnovějším modelem. Tuto prodejní strategii vyznává většina prodejců.

Využívejte slevové kupony a cashback

Podle slevové platformy Promo-Codes navíc prodejci elektroniky, jako je třeba Electro World, pravidelně odměňují členy věrnostního programu vysokými slevami, a to po celý rok. V případě většiny prodejců je také možná registrace do cashback programu nebo možnost využít digitální kupony s promo kódy, jako je třeba slevový kód Tsbohemia, který lze uplatnit na nákup elektroniky a dalšího spotřebního zboží. S kódem může sleva růst až k 60 % na vybrané produkty nebo značky.

Pravidelní zákazníci také mohou dostávat elektronickou poštou personalizované kupony, jako je Mironet slevový kupon k nákupu vybraných zařízení se slevou až 50 %. K obdržení kuponů obvykle stačí registrace k odběru newsletteru na stránkách internetového prodejce.

Počkejte na výhodnou dobu nákupu

Například televizory se vyplatí nakupovat na Black Friday a po vánočních svátcích – slevy se šplhají až na 70 procent. Naproti tomu notebooky a stolní počítače je výhodnější koupit na konci srpna či začátku září, kdy se prodejce začínají připravovat na návrat žáků a studentů do škol.

Herní konzole se nevyplatí nakupovat v květnu, kdy se na trhu objevují nové produkty a ceny bývají vyšší. Ze statistik provedených experty z Promo-Codes vyplývá, že největší slevy – a to až 20 procent se na herní konzole objevují v období jarních prázdnin – tedy v lednu a únoru, popřípadě začátkem března.

Obecně pak platí, že v lednu je výhodné nakoupit jakoukoliv elektroniku, neboť se obchody snaží vyčistit staré zásoby, takže počítače, televize nebo třeba elektrospotřebiče mohou být až o 10 % levnější než v prosinci.


Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

Dnes v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

Včera v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

Včera v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

Včera v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Zahradnictví Ďáblice slaví 100 let

Včera v 07:20

V letošním roce slaví Zahradnictví Ďáblice 100 let od svého založení a v průběhu celého roku pořádá různé akce, při kterých zve i do jeho zázemí a arboreta.

Festival jak víno v Praze 3

Včera v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

Včera v 07:01

Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou...

Komentovaná prohlídka výstavy o Františku Pláničkovi

10. června 2024 ve 12:16

Autorská komentovaná prohlídka výstavy o brankářské legendě Františku Pláničkovi, který žil v nedaleké ulici Sasankova se koná 25. června v 17:30. Výstavou vás provede spoluautor výstavy Vladimír Zápotocký.

Devětkrát s devítkou: Art kvartet

10. června 2024 v 11:51

Čtvrtý koncert z cyklu koncertů Prahy 9 se koná 12. června. V Parku Přátelství na Proseku uslyšíte Art kvartet.

Další články
Nahoru