dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Víkendové tipy

Kbelský masopust

V sobotu 6. února v Centrálním parku Kbely, Železnobrodská, od 13 do 17 hodin, pořádá Kulturní a rodinné centrum CoByDup Kbelský masopust.

V roce 2016 se s masopustem podíváte až na samotné dno. Ne nadarmo se totiž říká, že „řemeslo má zlaté dno“. Ale pozor! Najdete tam nejen devatero řemesel, ale také desátou bídu.

Módní přehlídka masek, soutěž o nejlepší buchtu i krále a královnu masopustu. K poslechu a reji zahraje Lázeňský orchestřík doktora Pěnkavy. Součástí bude také zabijačka Radka Černého a tradiční masopustní Jarmark.

Masopustní odpoledne začíná ve 13 hodin, kdy z Kaizlových sadů vyjde masopustní průvod na Karlínské náměstí. Koňský povoz doprovodí tradiční masky a postavy spolu s kapelou, která se po celou dobu bude starat o rozjařenou náladu.

Na Karlínském náměstí bude program pokračovat od 14 hodin. Pro návštěvníky budou připravené řemeslné trhy a dílny, ukázky zabijačkových hodů, tradiční řemesla, stánky s občerstvením a nebude chybět také hudební produkce. Zahrají Cirkus Problem, Gipsy.cz či Pískomil se vrací.

Pro děti bude připraven bohatý program v Domě dětí a mládeže Karlínského Spektra i na náměstí. Těšit se mohou na taneční hrátky s Honzou Onderem a Lucií Hunčárovou, divadlo Basta-fidli zahraje pohádku O námořníku Čepičkovi, připraveny budou také dílničky a soutěže. Rozloučení s masopustním veselím obstará divadlo Amanitas, jehož členové předvedou cirkusové představení plné ohně, žonglování a akrobacie doplněné originálními kostýmy.

Sobota 6. února, Karlínské náměstí, 13 až 18:30 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru