dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražská politika

Každý zastupitel ANO má zajištěnu trafiku 80 až 100 tisíc měsíčně, opřeli se do Krnáčové & spol.

Staronová koalice v pražském zastupitelstvu, která byla dnes definitivně ustanovena, nemá podporu zastupitelů z České pirátské strany. „Piráti nehlasovali pro novou Radu hl. m. Prahy, konkrétně doplnění o P. Kolínskou, a nebudou hlasovat ani pro nové radní D. Hodka, K. Grabein-Procházku, I. Ropkovou. Zejména je skandální, že součástí koaliční smlouvy je i jmenování Karla Březiny, který byl v minulosti odsouzen za trestný čin podvodu, předsedou výboru pro majetek a dále opětovné jmenování Jana Slezáka předsedou výboru pro územní rozvoj,“ uvedli piráti v tiskovém prohlášení.

„Na klubu ANO prý koloval papír, kde měl každý zastupitel hnutí zajištěno trafiku 80 až 100 tisíc korun. Přeběhlice Monika Krobová Hášová má stále trafiku v dozorčí radě PRE, a.s., ve výši 1,5 milionu korun ročně, díky čemuž má koalice o jeden hlas navíc. Pro nás to znamená, že koalice trafikantů pokračuje, a to rozhodně nepodpoříme,“ uvedl předseda klubu pirátů v pražském zastupitelstvu Jakub Michálek.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru