dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Lifestyle / Zdraví / Cestování

Každý rok má nějakou symboliku. Jaké jsou dva základní tarotové symboly pro rok 2017 a co to pro vás může znamenat? Vypadá to dobře, ale něco to může zhatit

Každému roku je možno přiřadit určitou symboliku, záleží jen na úhlu pohledu. Jak je to s letopočtem 2017? Napoprvé nám padne do očí číslo 17. Jenže teprve druhý pohled zkušeného je ten podstatnější, to když sečteme lineárně čísla roku 2+0+1+7 uvidíme to nedůležitější skryté číslo 10.

Vezmeme-li jako dešifrovací klíč archetypální symboliku Tarotu, rozkryjeme tajemství nadcházejícího roku pomocí těchto dvou čísel, k nimž patří symboly KOLO ŠTĚSTÍ (10) a HVĚZDA (17). Jakou nám dají odpověď?

KOLO ŠTĚSTÍ je symbol svobodné vůle, hojnosti, úspěchu a rozmachu. Znamená příležitost a také vyzývá k bdělosti, pružnosti, tvořivosti a sebevědomí. Chytneme-li nabídnutý dar Fortuny za pačesy, můžeme se pomyslně na kole štěstí vyhoupnout až na jeho vrchol a zazářit. Vydoluje z nás přitom iniciativu, originalitu a to správné prosazení ega. Nabídne možnosti aktivně v životě provést změny. Zastaví se ale ve chvíli, kdy opakujeme staré vzorce chování (strnulost, kritičnost, strachy, závislost) a vrhne vás zpět do marastu minulosti.

HVĚZDA je to princip sebeúcty, soběstačnosti, talentů, které se cení, zdravé víry v sebe, vyváženého sebevědomí. Představuje novou naději, přináší inspiraci příkladem, patřičné uznání, možnost růstu a příslib budoucnosti. Pro nadcházející rok znamená slibnou budoucnost, v níž se mohou otevřít zajímavé možnosti prosadit se, máme-li ovšem jasné vize, analyzující mozek v hlavě, zdravé sebevědomí a odvahu. To platí ve všech oblastech života, tj. nové lásky, zajímavá práce, možnost vydělat si peníze, výrazně ozdravět. Jediné, co zhatí pozitivní vliv těchto šancí, je nevyvážené jednání. Co zasadíte, to také sklidíte, proto pozor na nepoctivé úmysly! Navíc, myslíte-li si o sobě, že jste hvězda, pak nezapomeňte, že jsou jich na nebi miliony!

Spojení obou symbolů věští podanou pomocnou ruku a přízeň osudu. Otevřeme se této naději!

Autorem textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz


Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

Včera v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

16. února 2019 v 07:38

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Veolia pomáhá v boji s kůrovcem

14. února 2019 ve 12:53

Přední čeští entomologové a odborníci na umělou inteligenci spojili síly v rámci projektu na podporu rozvoje vědy a techniky Česká hlava k boji proti kůrovci. Pomocí systémů s umělou inteligencí vytvářejí program, který z leteckých snímků lesů automaticky vyhledá a označí stromy, které jsou...

Když jde o srdce. Den zdraví na Šestce

12. února 2019 v 10:33

Ve čtvrtek 14. února budou na Šestce desítky doktorů, sester, mladých mediků a další odborný personál z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

David Frej: Život bez zánětu

9. února 2019 v 10:15

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním.

Každá plechovka se počítá

6. února 2019 v 10:58

Úspěšný celoevropský projekt Každá plechovka se počítá (Every Can Counts) oficiálně vstupuje do Česka. V České republice chce zvýšit povědomí o výhodách správného třídění nápojových plechovek. Osvěta v jejich třídění ještě nikdy nebyla prezentována zábavnější formou – plechovka je náš hrdina,...

Další články
Nahoru