dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Lifestyle / ZdravíPražský život

Každý desátý školák neobědvá. Praha 7 přispěje těm, co na polední jídlo nemají peníze

Až 10 procent školních dětí v Praze neobědvá. Tento překvapivý fakt vyplynul z anonymní ankety mezi školáky ze tří pražských škol. Některé děti jídlo ze školní jídelny odmítají samy, jiným ovšem rodiče obědy neplatí, protože si to nemohou dovolit.

Praha 7 proto zřídí do dvou týdnů speciální Obědové konto, ze kterého budou dětem z Prahy 7, jejichž rodiče nemají na obědy peníze, vypláceny příspěvky.

„Předpokládáme, že v naší městské části se tento problém bude týkat zhruba 10 až 15 dětí. Za jeden oběd rodiče platí cca 25 Kč, což je 500 Kč na měsíc pro jednoho školáka,“ uvedl místostarosta Daniel Štěpán, který zřízení konta inicioval.

Anketa

Pokud byste měli známkovat vaší jídelnu na základní škole, co byste jí dali?

18.2%
(18.2%)
27.3%
(27.3%)
9.1%
(9.1%)
18.2%
(18.2%)
27.3%
(27.3%)
Pokud nápad zřídit konto podpoří radní „sedmičky“, mohly by být první žádosti rodičů o příspěvek z Obědového konta vyřizovány již na konci září," odhaduje vedoucí odboru školství MČ Praha 7 Filip Kuchař.

Anketu, která měla zdokumentovat zvyklosti ohledně snídaní, svačin, obědů, večeří a trávení volného času dětí, zorganizoval na své škole jako první ředitel ZŠ T.G. Masaryka Mgr. Martin Šmíd.

Na podnět Daniela Štěpána byla rozšířena také na školy v Praze 3 a Praze 4. Celkem se jí zúčastnilo 463 žáků 1. až 9. tříd.


Autor: Renata Rákosová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru