dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražský životKomerční sdělení

Kauza Prométheus. Balet Praha Junior vystoupí v Divadle na Vinohradech

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium zve v neděli 19. března na jedinečné baletní představení Kauza Prométheus. Uvidíte je v podání studentů konzervatoře, kteří jednoaktový balet s hudbou Ludwiga van Beethovena pod taktovkou Josefa Vondráčka zatančí v 19. hodin.

Attila Egerházi, jehož choreografie se pro soubor staly tradicí, se chopil i režie, scénáře a světelného designu. V jeho podání je Prométheus záporná postava, která se stane hrdinou navzdory jejímu úmyslu.

promethrus2l-nahled S jeho choreografickou prací se diváci mohli setkat v Baletu Jihočeského divadla, Baletu Praha Junior, Hungarian Ballet Theatre, Pécsi Balett, Debreceni Balett, Hungarian National Ballet, Balleto Argentina Julio Bocca, Virginia Ballet Theatre,Budapest Dance Theatre, Central Europe Dance Theatre.

promethrus1l-nahled Hudbu uslyšíte v podání Smíchovské komorní filharmonie. Orchestr byl založen 2003.

Hráčskou základnu tohoto tělesa tvoří vynikající amatérští muzikanti, vesměs absolventi základních uměleckých škol, a studenti konzervatoří.

Od roku 2008 v orchestru hrají i studenti Univerzity Karlovy v Praze, a to nejen z Pedagogické fakulty.

promethrus3l-nahled Představení připravila Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium, Pod Žvahovem 463, Praha 5.

Tradice školy sahá až do roku 1961 tehdy v undergroundu, a později, pod záštitou Univerzity Karlovy a řady zahraničních odborníků, postupně vzniká centrum, které nyní zahrnuje osmiletou konzervatoř a gymnázium, umělecké soubory „Balet Praha Junior“ a „Baby Balet Praha“ a agenturu Mezinárodní centrum tance, která zajišťuje studium taneční pedagogiky, import a export tvůrců, pedagogů a souborů.

Vstupenky zakoupíte ZDE.

kauza-prometheus-plakat-nahled


Další články
Nahoru