dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Kauza Opencard: dopravní podnik bude chtít po bývalých zaměstnancích 20 milionů
Ilustrační foto: archiv DPP

Kauza Opencard: dopravní podnik bude chtít po bývalých zaměstnancích 20 milionů

Pražský dopravní podnik (DPP) uplatní v kauze, která souvisí s projektem Opencard, škodu 20 milionů korun. Peníze bude chtít po bývalých zaměstnancích. Představenstvo podniku uložilo svému zmocněnci Petru Prchalovi, aby v trestním řízení uplatňoval nárok na úhrady škody.

Škodu měli DPP způsobit bývalý ředitel úseku služeb Tomáš Petana a bývalý vedoucí jednotky IT Jan Suntych, kteří odpovídali za zpracování a organizaci veřejné zakázky na dodávku software DOS (dopravní odbavovací systém).

Tato zakázka souvisela s projektem hlavního města Prahy na zavedení karty Opencard. K zajištění funkcionality karty, která by umožňovala využívat ji jako jízdní doklad, zadal DPP společnosti HAGUESS veřejnou zakázku na vývoj a dodání příslušného software.

„V této souvislosti se měli obžalovaní Petana a Suntych provinit tím, že při přípravě zakázky dostatečně neověřili, zda by pro DPP nebylo výhodnější zakázku zadat jinému subjektu,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

Celková škoda je v tuto chvíli znaleckým posudkem, který si nechala v rámci trestního řízení zpracovat policie, stanovena ve výši 20 196 680 korun.


Další články
Nahoru